Четвер, 13.12.2018, 09:18
   Миколаївський науково-методичний центр 

Україна

Меню сайту
Сайти методистів
НМЦ
 

 Дошкільна освіта Миколаєва  Слово-диво сайт для вчителів української мови та літератури  Проект Поет духовної свободи  Нить Ариадны сайт для учителей русского языка и мировой литературы  Кліо - Миколаїв сайт для вчителів історії, права та етики
 Методичне об’єднання вчителів інформатики м. Миколаєва

  Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Код банера
МНМЦ
 

Якщо бажаєте розташувати

наш банер на своєму сайті,

 скопіюйте код


 Миколаївський науково-методичний центр управління освіти Миколаївської міської ради

2015-2016 навчальний  рік 

3 листопада 2015 року в м. Київ відбулася фінальна науково-практична конференція за проектом «Освіта для сталого розвитку в дії». Учасники конференції з нашого міста стендово презентували результати впровадження досвіду міста Миколаїв на всеукраїнському рівні, взяли участь у обговоренні досягнень та перспектив.

Гвозденко С. М, вихователь-методист ДНЗ №78, Бондар Л. М., вихователь-методист ДНЗ №144 презентували результати впровадження програми «Дошкільнятам про сталий розвиток» в дитячих садочках нашого міста.

Вітаємо учнівський та педагогічний колектив ЗОШ №25, яка перемогла в всеукраїнському конкурсі-огляді «Школа сприяння сталому розвитку»

 Освіта для сталого розвитку в дії – масштабний освітній проект для дітей та дорослих, що охопив понад 160 тисяч родин, більше 900 шкіл та приблизно 450 ДНЗ у 14 областях України – Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Луганській, Львівській, Миколаївській, Рівненській, Тернопільській, Харківській, Хмельницькій та Черкаській.

Ключова ідея освітньої ініціативи – навчання дітей і дорослих навичок сталого стилю життя та зміна моделей поведінки на більш раціональні та ресурсозберігаючі. Реалізували проект українська неурядова організація «Вчителі за демократію та партнерство» спільно зі шведською організацією Global Action Plan International за підтримки Агенції з питань міжнародного розвитку SIDA(уряд королівства Швеції).

 

 

2014-2015 навчальний  рік

У дошкільних навчальни закладах  міста  Миколаєва  були проведені  заходи  присвячені  Дню  Землі

День Землі в ДНЗ № 130

ДНЗ № 78

22 квітня в дошкільному навчальному закладі № 78 відбулися заходи «ЗА НАС НІХТО ПЛАНЕТУ НЕ ВРЯТУЄ» з нагоди Міжнародного Дня Землі - свята чистої води, чистої землі, чистого повітря.

Зранку у всіх групах нашого садочка вихователі провели тематичні заняття, в яких спонукали дітей бути уважним до нашого довкілля, берегти природу, уважно ставитись до навколишнього середовища.

Після занять всі діти долучились до практичних дій. Вихованці  середньої групи висаджували декоративні квіти, прикрашаючи не тільки свій майданчик, а й майданчик малюків. А потім активно з захопленням, саджали картоплю та кабаки на городі.

Діти старшої групи, біля головного входу, висадили калину.

Головною подією став флешмоб, в організації якого активну участь взяли батьки, вихованці та педагоги дитячого садка. Яскраво прикрашений гаслами екологічного спрямування паркан закладу, привернув увагу мешканців району. Цікаво, але в більшості своєї, вони не знали про Міжнародний День Землі. Діти з захватом розповідали їм, що цей день нагадування про екологічні катастрофи. День, коли кожна людина повинна задуматися над тим, що ЗЕМЛЯ потребує турботи й захисту. День покликаний об'єднати людей планети в справі захисту навколишнього середовища, нагадати про те, що планета, яка дарувала нам життя, унікальна й має потребу в турботі і захисті.

Свято закінчилося. Кожен отримав масу позитивних емоцій та переживань. Так хочеться вірити, що все що відбувалося не стало марним, а залишило в серцях дітей, батьків та мешканців району глибоке переконання: тільки всі, разом, зможемо врятувати ЗЕМЛЮ. 

 

ДНЗ № 144 День Землі в ДНЗ № 144

 

ДНЗ № 99 День Землі

 

ДНЗ № 103

ДНЗ № 64

Земля – наш дім!

Як прищепити малечі  уважність, чуйність і відповідальне ставлення до навколишнього світу?! Немає такої людини, яка б не задавала собі таке питання! Тому наш дошкільний навчальний заклад № 64 «Барвінок» з задоволенням відгукнувся на пропозицію НМЦ щодо участі у проекті «Освіта для сталого розвитку». Сьогодні, як ніколи, необхідно формувати у людей почуття особистої і колективної відповідальності за майбутнє планети Земля. І якщо ми почали це робити з найменшими мешканцями нашої планети – дошкільнятами - це обов’язково дасть свої плоди! Наш дошкільний навчальний заклад традиційно щороку бере участь у дні Землі, який покликаний спонукати всіх нас - дорослих, дітей - бути уважнішими до тендітного і вразливого навколишнього середовища на планеті Земля.  У ці дні діти, батьки, співробітники брали участь у заходах, що сприяють формуванню природодоцільної поведінки. У кожній віковій групі було проведено інтегроване  заняття «Земля – наш дім». Кожен вихованець нашого садочка намагався зробити свій маленький внесок у справу захисту навколишнього середовища: ми очищали  від сміття свої ігрові майданчики, територію дошкільного закладу, висаджували дерева, квіти, городину, вчилися сортирувати сміття та ін. Всі заходи були проведені в рамках проекту «Освіта для сталого розвитку». Про всі свої справи ми розповіли на великих яскравих плакатах  і запитали всіх батьків, прохожих чи зробили це вони?!

                                                                      Вихователь Онофрійчук М.О.

ДНЗ № 12

     22 квітня 2015 року у рамках відзначення Всесвітнього дня Землі у дошкільному навчальному закладі № 12 « Кораблик» з метою формування відповідальності за охорону навколишнього середовища були здійснені цікаві заходи. Було проведено виставку екологічного плаката «Мій голос віддаю на захист  природи», який привернув увагу як учнів ЗОШ № 65, так і мешканців мікрорайону Намив до проблем нашої планети.

     За традицією цього дня  всі охочі батьки беруть активну участь у озелененні території дитячого садочка. Цього року батьки  Іванова О.С. , Гонтаренко В.М. та Ципко М.С.  разом зі своїми дітьми висадили саджанці тополі та бузку.

     Вихователі разом зі своїми малюками на своїх експериментальних ділянках висадили нові види квітучих рослин та розсаду овочевих культур.

                     Цей день об’єднав  дітей та дорослих у справі захисту довкілля.

 

30 вересня та 1 жовтня педагоги початкових класів м. Миколаєва мали можливість взяти участь у навчальному семінарі "Уроки сталого розвитку. Школа друзів планети". Два дні спілкування пролетіли досить швидко. Учасниці зазначили, що зустріли однодумців, збагатилися новими ідеями для розвитку та виховання, масу задоволення від спілкування. А головне ознайомилися зі змістом та структурою нового курсу, педагогікою емпаурменту, принципами сталого розвитку. При підведенні підсумків фахівці запропонували створити фокус групу для вчителів початкової школи, які викладають УСР.

28-29 вересня для миколаївських педагогів проведено навчальний семінар "Моя щаслива планета. Уроки для сталого розвитку".
"Тепер я знаю, що допоможе мені в роботі і у повсякденному житті, що допоможе країні та планеті." "Неділю провела не даремно, вперше на такому занятті, я в захваті..."    

Учасниці при підведення підсумків зазничили, що отримали детальну інформацію про курс, познайомилися з методикою викладання, підвищили свій професійний рівень, гарно провели час та отримали багато корисної інформації. 

 


2013 -2014 навчальний  рік

В Миколаївському  ліцеї  «Педагог» відбулась лінійка  присвячена акції

«Здай батарейку – врятуй крота!»Освіта для сталого розвитку в дії

«Батарейку принеси – природу свого міста збережи»

 Однією з найактуальніших проблем сучасності є взаємодія людини з природою. Важливим аспектом у вирішенні проблеми збереження природних ресурсів є освіта людей в області навколишнього середовища, екологічне виховання всього населення, а особливо підростаючого покоління.

Багата і щедра природа нашої Миколаївщини, її ресурси забезпечують інтенсивний розвиток усіх галузей народного господарства. Вона є дже­релом фізичного і морального здоров'я людини, неодмінною умовою суспільного розвитку. Про­те використовувати природу можна по-різному. Можна — й історія людства знає чимало таких прикладів — залишати за собою безплідні, поз­бавлені життя, ворожі людині простори. Але мож­на і треба облагороджувати природу, допомагати їй повніше розкривати життєві сили.

У рамках Всеукраїнського конкурсу «ЕКОклас» учні 4-Б класу МЗОШ № 64 працюють над проектом «Батарейку принеси – природу свого міста збережи», метою якого є ознайомлення і залучення учнів до розв’язання проблем навколишнього середовища як однієї із передумов стійкого екологічно-безпечного розвитку; виховання економічного і екологічного мислення учнів, почуття патріотизму, відповідальності за те, що відбувається довкола.  

Учні стали активними учасниками екозанять, екскурсій у природу, творцями художніх екогалерей та авторами казок, віршів.  Мешканці мікрорайону отримали еколистівки, які допомагали розповсюджувати батьки наших учнів. Як відомо, потрапивши в землю, всього одна пальчикова батарейка здатна зіпсувати 20 м2  ґрунту. Сподіваємось, що наша робота змінить свідомість людей щодо використаних батарейок.

 

 

 
2012-2013 навчальний рік

29 березня 2013 року у приміщенні Інституту педагогіки НАПН України відбулася міжнародна зустріч з питань започаткування нового етапу міжнародного проекту «Освіта для сталого розвитку в дії». У зустрічі прийняли участь: голова департаменту розвитку та навчання міжнародної організації «Глобальний план дій», (Швеція) професор МерилінМелманн; науковий керівник міжнародного проекту доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент Академії педагогічних наук України Олена Іванівна Пометун, координатори проекту, представники інших міжнародних та всеукраїнських громадських та державних організацій.

У 2010-2012 роках Інститут педагогіки НАПН спільно з громадською організацією «Вчителі за демократію та партнерство» (ВДП), (Україна) та «Глобальний план дій» (ГПД), (Швеція) за підтримки фонду шведського уряду SIDA виконували освітній проект «Освіта для сталого розвитку в дії». Проект мав на меті ознайомлення вчителів України з досвідом, методологією та технологіями навчання учнів навичкам та умінням будувати  власне життя та життя сім’ї, місцевої громади з урахуванням потреб сталого розвитку, що нагромаджений міжнародної педагогічною спільнотою представником якої є організація «Глобальний план дій», акредитована при  ООН.

У ході реалізації проекту були розроблені та запроваджені у навчальний процес загальноосвітніх шкіл України навчальні матеріали з освіти для сталого розвитку у 3-8 класах у вигляді курсів за вибором, факультативів, гурткових, клубних та інших форм позакласних занять. Відповідно до плану проекту у ньому брали участь 8 областей: Харківська, Черкаська, Миколаївська, Житомирська, Київська, Тернопільська, Донецька та АР Крим.

У другому етапі проекту (2013-2015 р.) продовжують роботу названі області та залучаються ще 7 областей: Вінницька, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Львівська, Луганська, Рівненська, Хмельницька.

Завдання проекту передбачають:

Розробку творчими колективами експертів навчально-методичних матеріалів для 1-2 класів, дошкільних закладів, викладачів системи післядипломної освіти.

Видання майже 50 тис. підручників, посібників для вчителів і безкоштовне передання їх у загальноосвітні школи названих вище регіонів.

Навчання вчителів методиці проведення уроків та позакласних занять за тематикою сталого розвитку.

Консультативно-методичний супровід вчителів: загальний і регіональний шляхом створення координаційної підтримки у кожному із регіонів.

Проведення круглих столів і семінарів з адміністраторами шкіл у регіонах з питань освіти для сталого розвитку.

Видання періодичного (кожні півроку) електронного методичного журналу з проблем освіти для сталого розвитку.

Поширення інформації про освіту для сталого розвитку через спеціальний веб-сайт та медіа-заходи.

Проведення наукових семінарів та науково-практичних конференцій, як всеукраїнських, так і міжнародних і регіональних, з питань освіти для сталого розвитку.

 
 

Цитата 
тижня

Наскрізне застосування інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі та управлінні закладами освіти і системою освіти має стати інструментом забезпечення успіху  Нової української школи.Сайти
дошкільних
 закладів міста

ДНЗ №1
ДНЗ №2
ДНЗ №5
ДНЗ №12
ДНЗ №20
ДНЗ №23
ДНЗ №50
ДНЗ№ 51
ДНЗ №52
ДНЗ №59
ДНЗ №60
ДНЗ №64
ДНЗ №68
ДНЗ №69
ДНЗ №83
ДНЗ №84
ДНЗ №87
ДНЗ №92
ДНЗ №123
ДНЗ №128
ДНЗ №140
ДНЗ №141
ДНЗ №143
ДНЗ №148


Сайти
загальноосвітніх
 закладів міста

Морський ліцей
Муніципальний колегіум
Економічний ліцей №1
Економічний ліцей №2
Миколаївська гімназія №2
Миколаївська гімназія №3
Миколаївська гімназія №4
Миколаївська гімназія №41
Перша українська гімназія
Класичний ліцей
Юридичний ліцей
Академія дитячої творчості
Миколаївська СШ №22
Миколаївська ЗОШ №1
Миколаївська ЗОШ №3
Миколаївська ЗОШ №4
Миколаївська ЗОШ №6
Миколаївська ЗОШ №7
Миколаївська ЗОШ №10
Миколаївська ЗОШ №11
Миколаївська ЗОШ №12
Миколаївська ЗОШ №14
Миколаївська ЗОШ №15
Миколаївська ЗОШ №16 
Миколаївська ЗОШ №17
Миколаївська ЗОШ №19
Миколаївська ЗОШ №20
Миколаївська ЗОШ №24
Миколаївська ЗОШ №25
Миколаївська ЗОШ №26
Миколаївська ЗОШ №27
Миколаївська ЗОШ №28
Миколаївська ЗОШ №29
Миколаївська ЗОШ №30
Миколаївська ЗОШ №31
Миколаївська ЗОШ №32
Миколаївська ЗОШ №33
Миколаївська ЗОШ №34
Миколаївська ЗОШ №35
Миколаївська ЗОШ №36
Миколаївська ЗОШ №37
Миколаївська ЗОШ №39
Миколаївська ЗОШ №40
Миколаївська ЗОШ №42
Миколаївська ЗОШ №43
Миколаївська ЗОШ №44
Миколаївська ЗОШ №45
Миколаївська ЗОШ №46
Миколаївська ЗОШ №47
Миколаївська ЗОШ №48
Миколаївська ЗОШ №49
Миколаївська ЗОШ №50
Миколаївська ЗОШ №51
Миколаївська ЗОШ №52
Миколаївська ЗОШ №53
Миколаївська ЗОШ №54
Миколаївська ЗОШ №56
Миколаївська ЗОШ №57
Миколаївська ЗОШ №59
Миколаївська ЗОШ №60
Миколаївська ЗОШ №61
Миколаївська ЗОШ №64
Миколаївська ЗОШ №65
СНВК
ММЗВШ

Сайти
позашкільних
 закладів міста

Палац творчості учнів
МСЮТ
БТДЮ Інгульського р-ну
 
Пошук


Календар
«  Грудень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Корисні 
посилання


Офіційні сайти

 Міністерство освіти і науки України
 Інститут інноваційних технологій і змісту освіти
 Департамент освіти, науки та молоді Миколаївської облдержадміністрації
 Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти  Управління освіти Миколаївської міської ради
 Український центр оцінювання якості освіти
 
Інформаційні сайти
 Освіта . UA Освітній портал Педагогічна преса

На допомогу 
вчителям та учням Форум педагогічних ідей УРОК  Журнал ВІДКРИТИЙ УРОК  Репозитарій навчального контенту  Профспілка працівників освіти і науки  Шкільні підручники та посібники
Миколаївський  науково -методичний центр © 2018