Вівторок, 21.11.2017, 17:24
   Миколаївський науково-методичний центр 
Україна

Меню сайту
Сайти методистів
НМЦ
 

 Дошкільна освіта Миколаєва Початкова освіти Миколаєва. Заочна школа для обдарованих дітей «НАДІЯ» Слово-диво сайт для вчителів української мови та літератури Проект Поет духовної свободи Нить Ариадны сайт для учителей русского языка и мировой литературы Кліо - Миколаїв сайт для вчителів історії, права та етики
 Методичне об’єднання вчителів інформатики м. Миколаєва

Сайти, блоги  Статистика

Онлайн всього: 7
Гостей: 7
Користувачів: 0
Форма входу

Код банера
МНМЦ
 

Якщо бажаєте розташувати

наш банер на своєму сайті,

 скопіюйте код


 Миколаївський науково-методичний центр управління освіти Миколаївської міської ради

2017 - 2018 навчальний рік

 

18 жовтня 2017 року на базі ЗОШ №56 для шкільних бібліотекарів Центрального та Корабельного районів було проведено майстер-клас «Електронний документообіг у шкільній бібліотеці». Завідуюча бібліотекою Кость Любов Миколаївна ознайомила присутніх із особливостями роботи в таблицях Excel, поділилася досвідом ведення електронної інвентарної книги та електронної картотеки підручників. У ході роботи відбулося жваве обговорення важливості цих електронних ресурсів та застосування їх на практиці.

Шкільна бібліотека ЗОШ №56 намагається не тільки забезпечити своїм користувачам якісний доступ до інформації, а й є осередком власних інформаційних ресурсів: бібліографічних покажчиків на замовлення методичних об’єднань вчителів, презентацій на цікаві теми, рекомендаційних списків для учнів, бібліотечних занять з використанням ІКТ та ін.

Адміністрація навчального закладу завжди йде назустріч шкільній бібліотеці. Розуміючи важливість інформаційно-комп’ютерної грамотності для учнів та педагогічного колективу директором навчального закладу Мазур Ольгою Миколаївною було прийнято рішення встановити у бібліотеці ще один комп’ютер. Вітаємо!

29 березня 2017 року - після офіційного опублікування набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року № 177 «Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації».

У зв’язку з тим, що виникло багато запитань про пересистематизацію фонду, його розміщення у відкритому доступі а також напрацювання узгодженої політики щодо впровадження УДК у шкільні бібліотеки, 11 жовтня 2017 року для шкільних бібліотекарів Інгульського та Заводського районів міста було проведено засідання школи бібліоменеджера «УДК: знайомимось, вивчаємо, впроваджуємо».

Під час засідання методистом НМЦ Пономаренко С.Є. була надана змістовна інформація про УДК, а також запропоновано покроковий план дій щодо впровадження нової класифікації як у процесах опрацювання бібліотечних фондів, так і у розстановці фонду та в облікових процесах і відповідній документації. Відбулося жваве обговорення питань застосування УДК для систематизації документів та організації фондів, методики переведення існуючих фондів з системи ББК на УДК.

Для самостійного опрацювання літератури щодо системи УДК шкільним бібліотекарям було запропоновано використовувати:

- напрацювання Національної бібліотеки України для дітей, а саме - матеріали заняття 24 Віртуальної школи каталогізатора;  http://chl.kiev.ua/default.aspx?id=7991

- матеріали спеціального розділу на сайті Книжкової палати України імені Івана Федорова - ексклюзивного власника УДК в Україні та центру з питань методичного забезпечення впровадження УДК, згідно з Постановою 177; http://www.ukrbook.net/UDC/UDC_1.html

- інформацію, опубліковану в Фейсбуці фахівцями - учасниками відкритої групи УДК; https://www.facebook.com/groups/1810154329247023/

- веб-версію скорочених таблиць УДК українською мовою. http://www.udcsummary.info/php/index.php?lang=uk&pr=Y

29 серпня 2017 року, в рамках освітнього фестивалю Mykolaiv EdFest «Освіта Миколаєва: кращі практики, перспективи розвитку, кроки до успіху», відбулося секційне засідання шкільних бібліотекарів «Сучасна шкільна бібліотека – центр формування освітньо-виховного простору навчального закладу».

«Покажіть мені шкільну бібліотеку, і я скажу, що являє собою ця школа» - ці слова відомого поета Ш. Руставелі стали основою роботи секційного засідання. Реформування системи освіти України істотно впливає і на систему бібліотечно-інформаційного забезпечення. Уже сьогодні характерною рисою більшості навчальних закладів міста є зміна місця та ролі шкільної бібліотеки в навчально-виховному процесі порівняно з традиційним. Це потребує нових рішень, нових підходів і від шкільних бібліотекарів.

Для учасників секційного засідання була проведені: професійний діалог «Бібліотечна професія: творчість без кордонів» (Пономаренко С.Є, методист НМЦ), консультація «Впровадження УДК в шкільних бібліотеках: перші кроки», бліц-інтерв’ю «Краєзнавча книга у шкільній бібліотеці» (Тимченко К.О., завідуюча відділом НПБ), огляд нової краєзнавчої літератури видавництва «Іліон», повідомлення «Національні стандарти України. Інформація та документація» (Комарова О.О., бібліограф НПБ), обмін досвідом «Медіабезпека: нові виклики та загрози для дитини в інформаційному просторі та шляхи їх подолання» (Подкопай О.А., завідуюча бібліотекою ЗОШ №45).

 

 

2016 - 2017 навчальний рік

У квітні 2017 року відбувся методичний фестиваль «Складові успіху шкільного бібліотекаря: професіоналізм плюс креативність» на якому шкільні бібліотекарі Центрального району презентували свій досвід роботи

 

ЗАВАНТАЖИТИ ПРОДОВЖННЯ ПРЕЗЕНТАЦІЇ

 

 

2015 - 2016 навчальний рік

У листопаді 2016 року на базі загальноосвітнього навчального закладу №45 для шкільних бібліотекарів Корабельного району міста відбувся практичний семінар «Шкільна бібліотека: спілкуємося, вчимося,

працюємо по-новому». 16 листопада на базі загальноосвітнього навчального закладу №10 такий семінар пройшов для шкільних бібліотекарів Заводського та Центрального районів міста.

Ініціаторами такого заходу виступили шкільні бібліотекарі Інгульського району, які підготували презентацію роботи шкільних бібліотек та провели майстер класи по роботі з читачами: Підкопай О.А. (ЗОШ №45),

Соловйова Т.В. (ЗОШ №28), Огуля В.П. (ЗОШ №10), Буяр Л.К. (ЗОШ №42), Кость Л.М. (ЗОШ №56), Богдан Л.С. (ЗОШ №46).

 

Завантажити презентацію шкільні бібліотекарі Інгульського району

 

 

2014 - 2015 навчальний рік

4 вересня 2014 року, в рамках педагогічної конференції, відбулося секційне засідання шкільних бібліотекарів «Професія – бібліотекар. Стан. Вимоги. Випробування часом». Тема засідання була вибрана не випадково. Престиж бібліотечної професії і бібліотеки в цілому багато в чому залежить від рівня професійної майстерності шкільних бібліотекарів.

На виставці «Крок за кроком в інноваційному напрямку» учасники мали можливість ознайомитися з кращими доробками шкільних бібліотекарів міста, науково-педагогічної бібліотеки, методистів науково-методичного центру. 

 

 

Цитата 
тижня

«Нова українська школа — це школа для життя у XXI столітті»

 Лілія Гриневич, міністр освіти і науки УкраїниСайти
дошкільних
 закладів міста

ДНЗ №52

ДНЗ №148


Сайти
загальноосвітніх
 закладів міста

Муніципальний колегіум
Академія дитячої творчості
Перша українська гімназія
Миколаївська гімназія №2
Миколаївська гімназія №3
Миколаївська гімназія №4
Миколаївська гімназія №41
Морський ліцей
Ліцей "Педагог"
Юридичний ліцей
Економічний ліцей №1
Економічний ліцей №2
Миколаївська СШ №22
Миколаївська ЗОШ №1
Миколаївська ЗОШ №3
Миколаївська ЗОШ №6
Миколаївська ЗОШ №7
Миколаївська ЗОШ №10
Миколаївська ЗОШ №12
Миколаївська ЗОШ №14
Миколаївська ЗОШ №15
Миколаївська ЗОШ №16 
Миколаївська ЗОШ №17
Миколаївська ЗОШ №19
Миколаївська ЗОШ №20
Миколаївська ЗОШ №24
Миколаївська ЗОШ №25
Миколаївська ЗОШ №26
Миколаївська ЗОШ №27
Миколаївська ЗОШ №28
Миколаївська ЗОШ №29
Миколаївська ЗОШ №30
Миколаївська ЗОШ №32
Миколаївська ЗОШ №36
Миколаївська ЗОШ №35
Миколаївська ЗОШ №37
Миколаївська ЗОШ №39
Миколаївська ЗОШ №40
Миколаївська ЗОШ №42
Миколаївська ЗОШ №43
Миколаївська ЗОШ №44
Миколаївська ЗОШ №45
Миколаївська ЗОШ №46
Миколаївська ЗОШ №47
Миколаївська ЗОШ №48
Миколаївська ЗОШ №50
Миколаївська ЗОШ №51
Миколаївська ЗОШ №52
Миколаївська ЗОШ №53
Миколаївська ЗОШ №54
Миколаївська ЗОШ №56
Миколаївська ЗОШ №57
Миколаївська ЗОШ №59
Миколаївська ЗОШ №60
Миколаївська ЗОШ №61
Миколаївська ЗОШ №64
Миколаївська ЗОШ №65
СНВК
Сайти
позашкільних
 закладів міста

Палац творчості учнів


 
Пошук


Календар
«  Листопад 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Корисні 
посилання


Офіційні сайти

 Міністерство освіти і науки України
 Інститут інноваційних технологій і змісту освіти
 Департамент освіти, науки та молоді Миколаївської облдержадміністрації
 Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Управління освіти Миколаївської міської ради
 Український центр оцінювання якості освіти
 ЗНО – м. Миколаїв  
 
Інформаційні сайти
 Освіта . UA Дошкілля. UA Блог ВГО Освітній портал Педагогічна преса


На допомогу 
вчителям та учням Форум педагогічних ідей УРОК Журнал ВІДКРИТИЙ УРОК Репозитарій навчального контенту Шкільні підручники та посібники
Ольга Кубарич © 2017
Зробити безкоштовний сайт з uCoz