Понеділок, 17.12.2018, 18:44
   Миколаївський науково-методичний центр 

Україна

Меню сайту
Сайти методистів
НМЦ
 

 Дошкільна освіта Миколаєва  Слово-диво сайт для вчителів української мови та літератури  Проект Поет духовної свободи  Нить Ариадны сайт для учителей русского языка и мировой литературы  Кліо - Миколаїв сайт для вчителів історії, права та етики
 Методичне об’єднання вчителів інформатики м. Миколаєва

  Статистика

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0
Форма входу

Код банера
МНМЦ
 

Якщо бажаєте розташувати

наш банер на своєму сайті,

 скопіюйте код


 Миколаївський науково-методичний центр управління освіти Миколаївської міської ради

2017 - 2018 навчальний рік

Шкільна бібліотека важливий учасник медіаосвіти

Шкільна бібліотека відіграє важливу роль в реалізації завдань медіаосвіти. Вона робить вагомий внесок у такі сфери інформаційної діяльності, як забезпечення рівного доступу до цифрових технологій; розробка медіаматеріалів для навчання; проведення досліджень щодо ролі бібліотек і медіа в житті сучасного суспільства та розвитку медіаосвіти зокрема. Більшість бібліотек нашого міста мають достатній потенціал для медіаосвіти: комп’ютери, Інтернет, власні сайти, блоги, зв’язки зі ЗМІ.

Завдання бібліотечних працівників – в повній мірі використовувати сучасні засоби масової комунікації у виховній та освітній роботі і з їх допомогою формувати і розвивати нову інформаційну освіту – медіаосвіту.

Найбільш оптимальними сферами, де бібліотекарем проводиться медіаосвітня робота є:

• сфера забезпечення інформаційної безпеки особистості, тобто вміння орієнтуватися в медіапросторі, грамотно здійснювати пошук, боротися з ефектами медіавірусів;

• сфера пошуку інформації – вміння складати пошукові запити, відбирати і фільтрувати інформацію, зберігати і змінювати її за заданими параметрами;

• сфера сприйняття та інтерпретації медіатексту — сприйняття, розуміння, освоєння контексту, вміння сприймати концепцію і прихований сенс медіатексту, вміння вибудовувати свою концепцію з приводу отриманої інформації;

• сфера медіатворчості — створення власних медіатекстів як самостійно, так і в співавторстві;

• практичне освоєння медіапростору — вміння дотримуватися етики спілкування в медіапросторі.

Шкільні бібліотеки міста активно використовують у роботі з читачами різноманітні медіаресурси: ілюстративний матеріал, комп’ютерну графіку, відеофайли, презентації, анімацію у сполученні із звуковим супроводом. Мас-медіа стають помічником у створенні мотивації у читанні.

Вчителям-предметникам бібліотекарі готують списки літератури та вебсписки корисних сайтів з медіаосвіти та шкільних предметів.

Важливим кроком для формування медіаосвіти підлітків є навчання та підготовка батьків. Шкільні бібліотекарі проводять анкетування батьків з виявлення їх ставлення до запровадження медіаосвіти, про роль сім’ї в формуванні медіаграмотності дітей, про медіаінтереси та захоплення дітей. Значна частина батьків розуміє суть проблем, пов’язаних з медіазалежністю та медіавпливами, але, разом з тим, не знає або не вміє, як запобігти цьому для своєї дитини. Завдання бібліотекаря – допомогти їм.

Медіаосвіта відкриває великі можливості для розвитку дитини, її інтелектуального і творчого потенціалу, здібностей, самостійного мислення, формує вміння орієнтуватися в сучасних інформаційних потоках, виховує компетентного медіаспоживача, підвищує рівень медіаграмотності.

Важливі питання із впровадження медіаосвітнього компоненту в роботу шкільних бібліотек розглядалися на засіданні методичного об’єднання шкільних бібліотекарів міста.

ЗАВАНТАЖИТИ ПРОГРАМУ

Пріоритетом розвитку сучасної освіти України є впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, що забезпечує подальше вдосконалення освітнього процесу. На даний час конкурентна спроможність спеціаліста визначається його вмінням ефективно використовувати сучасні технології.

         21 лютого 2018 року на базі бібліотеки Миколаївської гімназії №3 відбулося заняття школи інтерактивного навчання «Навігація в бібліотечних Інтернет-ресурсах». Шкільні бібліотекарі Корабельного району ознайомилися із провідними технологіями та сервісами компанії Google.

         Завдяки тому, що бібліотека гімназії оснащена сучасними комп’ютерними засобами, шкільні бібліотекарі мали можливість на практиці ознайомитися з Web-додатками  Google, створювали акаунт Gmail з персональною електронною адресою.

         Бібліотекар гімназії Остапенко Катерина Юріївна ознайомила присутніх із сервісом Blogger, показала на практиці, як можна створити свій блог завдяки цьому сервісу. 

          Такі заняття надають шкільним бібліотекарям можливість використовувати дані сервіси в подальшій професійній діяльності.

20 грудня 2017 року у ЗОШ №10 для шкільних бібліотекарів відбувся семінар «Національно-патріотичне виховання у системі роботи шкільної бібліотеки».

Сьогодні перед шкільним бібліотекарем постає безліч питань: як зберегти і передати нащадкам усі ті кращі надбання національної культури, що були виплекані протягом століть українським народом; що треба зробити, аби й завтра лунала народна пісня, не висихала криниця народної мудрості; які зусилля докласти, аби молодь не цуралася національного спадку.

 Свій досвід роботи з національно-патріотичного виховання учнів представили: Лянна О.В. (ЗОШ №24) «Патріотизму не можна навчити…», Свінторжицька О.Д. (ЗОШ №27) «Виховання громадянина на традиціях вшанування воєнної історії краю», Михайленко Н.І. (Перша українська гімназія ім. М. Аркаса) «Патріотичне виховання молоді засобами соціально-культурної діяльності», Мамчиць О.Г. (ЗОШ №39) «Звичаї та обряди українців». Огуля В.П. (ЗОШ №10), яка є керівником гуртка «Культура мови та спілкування», разом із гуртківцями підготувала інсценування «Український ярмарок». Усі виступи супроводжувалися презентаціями та відео.

 

 

18 жовтня 2017 року на базі ЗОШ №56 для шкільних бібліотекарів Центрального та Корабельного районів було проведено майстер-клас «Електронний документообіг у шкільній бібліотеці». Завідуюча бібліотекою Кость Любов Миколаївна ознайомила присутніх із особливостями роботи в таблицях Excel, поділилася досвідом ведення електронної інвентарної книги та електронної картотеки підручників. У ході роботи відбулося жваве обговорення важливості цих електронних ресурсів та застосування їх на практиці.

Шкільна бібліотека ЗОШ №56 намагається не тільки забезпечити своїм користувачам якісний доступ до інформації, а й є осередком власних інформаційних ресурсів: бібліографічних покажчиків на замовлення методичних об’єднань вчителів, презентацій на цікаві теми, рекомендаційних списків для учнів, бібліотечних занять з використанням ІКТ та ін.

Адміністрація навчального закладу завжди йде назустріч шкільній бібліотеці. Розуміючи важливість інформаційно-комп’ютерної грамотності для учнів та педагогічного колективу директором навчального закладу Мазур Ольгою Миколаївною було прийнято рішення встановити у бібліотеці ще один комп’ютер. Вітаємо!

29 березня 2017 року - після офіційного опублікування набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року № 177 «Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації».

У зв’язку з тим, що виникло багато запитань про пересистематизацію фонду, його розміщення у відкритому доступі а також напрацювання узгодженої політики щодо впровадження УДК у шкільні бібліотеки, 11 жовтня 2017 року для шкільних бібліотекарів Інгульського та Заводського районів міста було проведено засідання школи бібліоменеджера «УДК: знайомимось, вивчаємо, впроваджуємо».

Під час засідання методистом НМЦ Пономаренко С.Є. була надана змістовна інформація про УДК, а також запропоновано покроковий план дій щодо впровадження нової класифікації як у процесах опрацювання бібліотечних фондів, так і у розстановці фонду та в облікових процесах і відповідній документації. Відбулося жваве обговорення питань застосування УДК для систематизації документів та організації фондів, методики переведення існуючих фондів з системи ББК на УДК.

Для самостійного опрацювання літератури щодо системи УДК шкільним бібліотекарям було запропоновано використовувати:

- напрацювання Національної бібліотеки України для дітей, а саме - матеріали заняття 24 Віртуальної школи каталогізатора;  http://chl.kiev.ua/default.aspx?id=7991

- матеріали спеціального розділу на сайті Книжкової палати України імені Івана Федорова - ексклюзивного власника УДК в Україні та центру з питань методичного забезпечення впровадження УДК, згідно з Постановою 177; http://www.ukrbook.net/UDC/UDC_1.html

- інформацію, опубліковану в Фейсбуці фахівцями - учасниками відкритої групи УДК; https://www.facebook.com/groups/1810154329247023/

- веб-версію скорочених таблиць УДК українською мовою. http://www.udcsummary.info/php/index.php?lang=uk&pr=Y

29 серпня 2017 року, в рамках освітнього фестивалю Mykolaiv EdFest «Освіта Миколаєва: кращі практики, перспективи розвитку, кроки до успіху», відбулося секційне засідання шкільних бібліотекарів «Сучасна шкільна бібліотека – центр формування освітньо-виховного простору навчального закладу».

«Покажіть мені шкільну бібліотеку, і я скажу, що являє собою ця школа» - ці слова відомого поета Ш. Руставелі стали основою роботи секційного засідання. Реформування системи освіти України істотно впливає і на систему бібліотечно-інформаційного забезпечення. Уже сьогодні характерною рисою більшості навчальних закладів міста є зміна місця та ролі шкільної бібліотеки в навчально-виховному процесі порівняно з традиційним. Це потребує нових рішень, нових підходів і від шкільних бібліотекарів.

Для учасників секційного засідання була проведені: професійний діалог «Бібліотечна професія: творчість без кордонів» (Пономаренко С.Є, методист НМЦ), консультація «Впровадження УДК в шкільних бібліотеках: перші кроки», бліц-інтерв’ю «Краєзнавча книга у шкільній бібліотеці» (Тимченко К.О., завідуюча відділом НПБ), огляд нової краєзнавчої літератури видавництва «Іліон», повідомлення «Національні стандарти України. Інформація та документація» (Комарова О.О., бібліограф НПБ), обмін досвідом «Медіабезпека: нові виклики та загрози для дитини в інформаційному просторі та шляхи їх подолання» (Подкопай О.А., завідуюча бібліотекою ЗОШ №45).

 

 

2016 - 2017 навчальний рік

У квітні 2017 року відбувся методичний фестиваль «Складові успіху шкільного бібліотекаря: професіоналізм плюс креативність» на якому шкільні бібліотекарі Центрального району презентували свій досвід роботи

 

ЗАВАНТАЖИТИ ПРОДОВЖННЯ ПРЕЗЕНТАЦІЇ

 

 

2015 - 2016 навчальний рік

У листопаді 2016 року на базі загальноосвітнього навчального закладу №45 для шкільних бібліотекарів Корабельного району міста відбувся практичний семінар «Шкільна бібліотека: спілкуємося, вчимося,

працюємо по-новому». 16 листопада на базі загальноосвітнього навчального закладу №10 такий семінар пройшов для шкільних бібліотекарів Заводського та Центрального районів міста.

Ініціаторами такого заходу виступили шкільні бібліотекарі Інгульського району, які підготували презентацію роботи шкільних бібліотек та провели майстер класи по роботі з читачами: Підкопай О.А. (ЗОШ №45),

Соловйова Т.В. (ЗОШ №28), Огуля В.П. (ЗОШ №10), Буяр Л.К. (ЗОШ №42), Кость Л.М. (ЗОШ №56), Богдан Л.С. (ЗОШ №46).

 

Завантажити презентацію шкільні бібліотекарі Інгульського району

 

 

2014 - 2015 навчальний рік

4 вересня 2014 року, в рамках педагогічної конференції, відбулося секційне засідання шкільних бібліотекарів «Професія – бібліотекар. Стан. Вимоги. Випробування часом». Тема засідання була вибрана не випадково. Престиж бібліотечної професії і бібліотеки в цілому багато в чому залежить від рівня професійної майстерності шкільних бібліотекарів.

На виставці «Крок за кроком в інноваційному напрямку» учасники мали можливість ознайомитися з кращими доробками шкільних бібліотекарів міста, науково-педагогічної бібліотеки, методистів науково-методичного центру. 

 

 

Цитата 
тижня

Наскрізне застосування інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі та управлінні закладами освіти і системою освіти має стати інструментом забезпечення успіху  Нової української школи.Сайти
дошкільних
 закладів міста

ДНЗ №1
ДНЗ №2
ДНЗ №5
ДНЗ №12
ДНЗ №20
ДНЗ №23
ДНЗ №50
ДНЗ№ 51
ДНЗ №52
ДНЗ №59
ДНЗ №60
ДНЗ №64
ДНЗ №68
ДНЗ №69
ДНЗ №83
ДНЗ №84
ДНЗ №87
ДНЗ №92
ДНЗ №123
ДНЗ №128
ДНЗ №140
ДНЗ №141
ДНЗ №143
ДНЗ №148


Сайти
загальноосвітніх
 закладів міста

Морський ліцей
Муніципальний колегіум
Економічний ліцей №1
Економічний ліцей №2
Миколаївська гімназія №2
Миколаївська гімназія №3
Миколаївська гімназія №4
Миколаївська гімназія №41
Перша українська гімназія
Класичний ліцей
Юридичний ліцей
Академія дитячої творчості
Миколаївська СШ №22
Миколаївська ЗОШ №1
Миколаївська ЗОШ №3
Миколаївська ЗОШ №4
Миколаївська ЗОШ №6
Миколаївська ЗОШ №7
Миколаївська ЗОШ №10
Миколаївська ЗОШ №11
Миколаївська ЗОШ №12
Миколаївська ЗОШ №14
Миколаївська ЗОШ №15
Миколаївська ЗОШ №16 
Миколаївська ЗОШ №17
Миколаївська ЗОШ №19
Миколаївська ЗОШ №20
Миколаївська ЗОШ №24
Миколаївська ЗОШ №25
Миколаївська ЗОШ №26
Миколаївська ЗОШ №27
Миколаївська ЗОШ №28
Миколаївська ЗОШ №29
Миколаївська ЗОШ №30
Миколаївська ЗОШ №31
Миколаївська ЗОШ №32
Миколаївська ЗОШ №33
Миколаївська ЗОШ №34
Миколаївська ЗОШ №35
Миколаївська ЗОШ №36
Миколаївська ЗОШ №37
Миколаївська ЗОШ №39
Миколаївська ЗОШ №40
Миколаївська ЗОШ №42
Миколаївська ЗОШ №43
Миколаївська ЗОШ №44
Миколаївська ЗОШ №45
Миколаївська ЗОШ №46
Миколаївська ЗОШ №47
Миколаївська ЗОШ №48
Миколаївська ЗОШ №49
Миколаївська ЗОШ №50
Миколаївська ЗОШ №51
Миколаївська ЗОШ №52
Миколаївська ЗОШ №53
Миколаївська ЗОШ №54
Миколаївська ЗОШ №56
Миколаївська ЗОШ №57
Миколаївська ЗОШ №59
Миколаївська ЗОШ №60
Миколаївська ЗОШ №61
Миколаївська ЗОШ №64
Миколаївська ЗОШ №65
СНВК
ММЗВШ

Сайти
позашкільних
 закладів міста

Палац творчості учнів
МСЮТ
БТДЮ Інгульського р-ну
 
Пошук


Календар
«  Грудень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Корисні 
посилання


Офіційні сайти

 Міністерство освіти і науки України
 Інститут інноваційних технологій і змісту освіти
 Департамент освіти, науки та молоді Миколаївської облдержадміністрації
 Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти  Управління освіти Миколаївської міської ради
 Український центр оцінювання якості освіти
 
Інформаційні сайти
 Освіта . UA Освітній портал Педагогічна преса

На допомогу 
вчителям та учням Форум педагогічних ідей УРОК  Журнал ВІДКРИТИЙ УРОК  Репозитарій навчального контенту  Профспілка працівників освіти і науки  Шкільні підручники та посібники
Миколаївський  науково -методичний центр © 2018