Понеділок, 17.12.2018, 18:48
   Миколаївський науково-методичний центр 

Україна

Меню сайту
Сайти методистів
НМЦ
 

 Дошкільна освіта Миколаєва  Слово-диво сайт для вчителів української мови та літератури  Проект Поет духовної свободи  Нить Ариадны сайт для учителей русского языка и мировой литературы  Кліо - Миколаїв сайт для вчителів історії, права та етики
 Методичне об’єднання вчителів інформатики м. Миколаєва

  Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
Форма входу

Код банера
МНМЦ
 

Якщо бажаєте розташувати

наш банер на своєму сайті,

 скопіюйте код


 Миколаївський науково-методичний центр управління освіти Миколаївської міської ради

2016-2017 навчальний  рік

14 та 15 вересня 2016 року під час роботи Виставки-презентації педагогічних досягнень «Освіта Миколаєва – 2016» працювала Студія «Навчаючи інших – навчаюся сам». Де вчителями міста 
( Трибухіна О.А. МЗОШ № 53, Кизима Т.М. МЗОШ №48, Яковлева Ю.В. МЗОШ № 1 ім.О.Ольжича, Сорокіна Т.О. методист НМЦ) були проведені майстер-класи: м‘яка іграшка «Чорний кіт», лялька мотанка, декупаж, ізографіка, «Фурошикі»– японське мистецтво пакування подарунків.

Під час постійного навантаження та напруги ми не помічаємо того , наскільки цінною та потрібною може бути інформація  якою ми володіємо. Кожен з нас, вчителів, коли готується до уроку намагається знайти щось цікаве, що буде спонукати учнів до творчості та розвитку їхніх здібностей. Поступово у кожного вчителя напрацьовуються родзинки, цікаві знахідки які можуть зацікавити не тільки учнів  але і  таких же вчителів як і ми самі.  Саме із цією метою і були проведені майстер класи, де вчителі показали своє вміння, поділилися своїми знахідками та творчими наробками, з іншими. Майстер класи відвідали не тільки вчителі трудового навчання але й керівники гуртків БДТЮ, бібліотекар Центральної бібліотеки ім.М.Л.Кропівницького.

За два дня майстер класи відвідало близько 50 людей.

 

 

2015-2016 навчальний  рік

24 березня 2016 року для вчителів трудового навчання та предмета «Технології» відбулося засідання школи фахової майстерності «Виготовлення «Чайного будиночку». Засідання відбулося на базі Миколаївської ЗОШ I—III ступенів №53 .

Своєю майстерністю й досвідом роботи поділилася вчитель трудового навчання Трибухіна Олена Анатоліївна.

Майстер-класи, які проводяться Оленою Анатоліївною, характеризуються передусім актуальністю представлених технологій. Результати майстер-класів завжди цікаві й оригінальні, кожна виконана учасником майстер-класу робота – прояв його творчості та свідчення майстерності.

Сформовані в процесі майстер-класу уміння й навички вчителі зможуть використати у викладанні трудового навчання (варіативної складової) в 5-11 класах.   

Від нас, від нашого вміння, від нашої майстерності, від нашого мистецтва та мудрості залежить життя, здоров’я, розум, характер, воля, інтелектуальне обличчя, місце та роль у житті, щастя підростаючого покоління.

В.О. Сухомлинський

Завдання щодо формування в учнів життєвих компетентностей стоять перед учителем будь-якого пред­мета. Великі можливості у вирі­шенні даного питання дають уро­ки трудового навчання, голов­ним завданням яких є навчання учнів не лише конкретних тру­дових операцій, але й підготов­ка до життя, формування таких цінностей особистості, які допо­можуть школяреві стати успіш­ним у виборі й проходженні сво­го життєвого шляху.

 Саме з метою створення педагогічних умов для формування та розвитку життєвих компетентностей  учнів на уроках трудового навчання 25 лютого 2016 року відбувся теоретичний семінар «Розвиток ключових життєвих компетентностей учнів на уроках трудового навчання».

 

04 лютого 2016 року на базі Миколаївської ЗОШ I—III ступенів №56 для вчителів трудового навчання та предмета «Технології», відбулося засідання школи фахової майстерності «Технологія плетіння макраме» до варіативного модуля Технологія виготовлення виробів у техніці «Макраме». Своєю майстерністю й досвідом роботи поділилася вчитель трудового навчання Пінська Інна Олександрівна.

 Майстер-класи, які проводяться Інною Олександрівною характеризуються передусім актуальністю представлених технологій. Результати майстер-класів завжди цікаві й оригінальні, кожна виконана учасником практична робота – прояв його творчості та свідчення майстерності. Сформовані в процесі навчання уміння й навички вчителі зможуть використати у викладанні трудового навчання (варіативної складової) в 5-11 класах.   

 

20 та 21 лютого 2016 року відбувся III (міський) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (обслуговуючі та технічні види праці). Олімпіада проходила на базі шкіл: обслуговуюча праця – Миколаївська ЗОШ I—III ступенів №56, технічні види праці  – Миколаївських ЗОШ I—III ступенів № 42. Традиційно, ІІІ етап складався з 3-х турів: теоретичного туру, комплексної роботи (практичного туру) та захисту проекту (домашнього завдання).

Вітаємо  переможців ІІІ етапу  Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій).

Переможці ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади

з трудового навчання

 

№ з/п

П. І. Б.

Клас

Район, школа

П.І.Б. учителя

І місце

1

Трушина Тетяна

11

Миколаївська ЗОШ І–ІІІ ступенів №56 Миколаївської міської ради

Пінська І. О.

2

Бродзинська Олена

9

Миколаївська гімназія №41 Миколаївської міської ради

Кульчицька Т. І.

4

Трофименко Дмитро

10

Миколаївська ЗОШ І–ІІІ ступенів  № 42 Миколаївської міської ради

Рукінов Є. О.

ІІ місце

6

Калугіна Катерина

8

Миколаївська ЗОШ І–ІІІ ступенів  № 56 Миколаївської міської ради

Пінська І. О.

7

Козаченко Анастасія

9

Миколаївська ЗОШ І–ІІІ ступенів  № 53 Миколаївської міської ради

Трибухіна О. А.

8

Гіржева Єлизавета

9

Миколаївська гімназія № 41 Миколаївської міської ради

Кульчицька Т. І.

10

Афанасієва Анастасія

11

Миколаївська ЗОШ І–ІІІ ступенів  № 57 Миколаївської міської ради

Загрєбаєва О. В.

11

Караян Армен

9

Миколаївська ЗОШ І–ІІІ ступенів  № 3 Миколаївської міської ради

Осокін О. С.

15

Чупринов Максим

11

Миколаївська ЗОШ І–ІІІ ступенів  № 11 Миколаївської міської ради

Московченко В. М.

ІІІ місце

17

Борченко Катерина

9

Миколаївська ЗОШ І–ІІІ ступенів  № 57 Миколаївської міської ради

Матяшевська Н. Г.

18

Задоян Марина

9

Миколаївська ЗОШ І–ІІІ ступенів  № 46 Миколаївської міської ради

Сорокіна Т. О.

19

Цимбалюк Вікторія

9

Миколаївська ЗОШ І–ІІІ ступенів  № 48 Миколаївської міської ради

Кизима Т. М.

20

Назаренко Вікторія

11

Миколаївська ЗОШ-інтернат № 4

Миколаївської міської ради

Колбягіна Т. Г.

21

Редюк Олена

11

Миколаївська ЗОШ І–ІІІ ступенів  № 54 Миколаївської міської ради

Сімачук З. З.

26

Чернов Дмитро

11

Миколаївська ЗОШ І–ІІІ ступенів  № 51 Миколаївської міської ради

Кулалаєв О. В.

 

 

ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (обслуговуючі та технічні види праці) відбувся 12 грудня 2015 року на базі шкіл:

Обслуговуюча праця – Ленінський район в ЗОШ №56;

Корабельний район в ЗОШ №48

Центральний район в ЗОШ №51

Заводський район в ЗОШ №57

Технічна праця  – Ленінський і Корабельний райони в ЗОШ №19

Центральний і Заводський райони в ЗОШ №51

У II етапі брали участь учні 8-11 класів за групами:

- учні 8-9-х класів;

- учні 10-11-х класів.

Завдання ІІ етапу складалися з 2-х турів: комплексної роботи, та творчого (теоретичного) туру. Всі учні справилися з завданням вчасно і показали хороші результати.

Вітаємо  переможців ІІ (міського) етапу  Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій).

ЗАВАНТАЖИТИ  ПРОТОКОЛ

 «Все визначається тим, що шукаєш в житті, й ще тим, що ти вимагаєш від себе та інших»

Сомерсет Моем

 

22 жовтня 2015 року відбувся теоретичний семінар для вчителів трудового навчання та Технології. Тема семінару: «Комплексний підхід до формування професійної компетентності педагогів». Мета семінару: ознайомлення педагогів з особливостями професійної компетентності, сприяння самопізнанню особистісних рис, розвиток навичок партнерських стосунків і рефлексії.

 

 

 

2013-2014 навчальний  рік 

24 квітня 2014 р. відбулося засідання методичного об’єднання вчителів трудового навчання та Технології.  Тема засідання: «Підсумки роботи методичного об’єднання вчителів трудового навчання і Технології, та визначення основних завдань роботи на новий навчальний рік».   На засіданні вчителі, які атестувалися, звітували про свою роботу протягом чотирьох років, ділилися своїм досвідом щодо впровадження нового Держстандарту базової і повної середньої освіти.

10 квітня відбувся семінар для вчителів трудового навчання. Тема семінару: «Формування пізнавальних умінь та інтересів учнів під час використання між предметних зв’язків». Мета семінару: «Підвищення ефективності навчально-виховного процесу для реалізації пізнавальних умінь та інтересів учнів». В роботі семінару брали участь вчителі, які проходили атестацію: Львовська Н.М. («Міжпредметні зв’язки – як умова формування розвитку і закріплення предметних і загально-навчальних умінь і навичок учнів»), Гордієнко Т.М. («Формування пізнавальних умінь та інтересів учнів під час використання між предметних зв’язків»), Шулакова О.В. («Вплив між предметних зв’язків на формування цілісної картини світу та розкриття здібностей учнів»).

20 березня відбувся семінар-практикум для вчителів трудового навчання та Технології «Обдарованість дитини: розкрити, зрозуміти, підтримати». Мета семінару: активізувати знання педагогів про теоретичні аспекти розвитку обдарованості учні; розглянути проблеми обдарованих дітей; визначити якості вчителя, які допомагають працювати з обдарованими дітьми. Семінар проводили практичні психологи Смирнова Н.М., Коваль Н.Л. та методист з трудового навчання Лазаренко А.А.

 

13 березня відбулося засідання школи фахової майстерності вчителів трудового навчання та Технології. Мета роботи школи «Пропаганда кращих зразків педагогічної праці, інноваційних технологій навчання». Для практичної роботи вчителі вибрали модуль 10 класу «Технологія виготовлення листівок». Цей модуль розвиває в учнів художній смак, бажання творити красу. Вчителі з задоволенням виконували практичну роботу.

22 лютого відбувся ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання (технологій) який традиційно складався з трьох турів: творчого (захист проекту), теоретичного та комплексної роботи. Учасникам конкурсу було запропоновано виконання комплексної роботи із визначеного набору матеріалів. Команди учнів з обслуговуючої та технічної праці м. Миколаєва добре справилися із завданням конкурсу.

 

 


13 лютого відбувся семінар-практикум для вчителів трудового навчання та Технології «Тайм-менеджмент для педагогів» метою якого було: ознайомити вчителів із засадами тайм-менеджменту; навчити педагогів максимально ефективно використовувати свій час; планувати і створювати комфортні умови саморозвитку. Семінар проводився під керівництвом практичного психолога НМЦ Смирнової Н.М. та методиста з трудового навчання НМЦ Лазаренко А.А.. Практичним психологом було надано поради-рекомендації з розвитку особистого тайм-менеджменту.


 

23 січня відбувся круглий стіл «Розвиток компетентності продуктивної творчої діяльності на уроках трудового навчання»  для вчителів трудового навчання, мета якого - ознайомлення з досвідом роботи вчителів міста (з однією із головних задач навчання – розвитком компетентності продуктивної творчої діяльності на уроках праці). Вчителі аналізували та обговорювали різні проблемні питання, обмінялися досвідом з питань інноваційних технологій та ІКТ в навчальному процесі. Показниками особистісного розвитку юної людини є також такі нові якості учня, як пошук власного «Я», готовність самовизначитися, знайти своє призначення в житті, потреба в досягненні. Це також потрібно використовувати у процесі навчання з метою розвитку продуктивної творчої діяльності школярів: формувати кожного учня, як носія національної ідеї, схиляти до думки: «Я – особистість, неповторна індивідуальність, але я – частина своєї нації».

 
 


 
 

5 грудня  в НМЦ спільно з практичними психологами Смирновою Наталею Михайлівною, Коваль Наталею Леонідівною та методистом Лазаренко А.А. було проведено з вчителями, які викладають Технології, навчальний семінар «Безпека дитини у віртуальному світі». На семінарі  розглядалися небезпеки які очікують учнів під час користування Інтернетом та іншими інформаційно-комунікативними технологіями. Педагоги ознайомилися з правилами безпечного використання новими технологіями. 


ФОТОРЕПОРТАЖ ЗАХОДУ

 


Цитата 
тижня

Наскрізне застосування інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі та управлінні закладами освіти і системою освіти має стати інструментом забезпечення успіху  Нової української школи.Сайти
дошкільних
 закладів міста

ДНЗ №1
ДНЗ №2
ДНЗ №5
ДНЗ №12
ДНЗ №20
ДНЗ №23
ДНЗ №50
ДНЗ№ 51
ДНЗ №52
ДНЗ №59
ДНЗ №60
ДНЗ №64
ДНЗ №68
ДНЗ №69
ДНЗ №83
ДНЗ №84
ДНЗ №87
ДНЗ №92
ДНЗ №123
ДНЗ №128
ДНЗ №140
ДНЗ №141
ДНЗ №143
ДНЗ №148


Сайти
загальноосвітніх
 закладів міста

Морський ліцей
Муніципальний колегіум
Економічний ліцей №1
Економічний ліцей №2
Миколаївська гімназія №2
Миколаївська гімназія №3
Миколаївська гімназія №4
Миколаївська гімназія №41
Перша українська гімназія
Класичний ліцей
Юридичний ліцей
Академія дитячої творчості
Миколаївська СШ №22
Миколаївська ЗОШ №1
Миколаївська ЗОШ №3
Миколаївська ЗОШ №4
Миколаївська ЗОШ №6
Миколаївська ЗОШ №7
Миколаївська ЗОШ №10
Миколаївська ЗОШ №11
Миколаївська ЗОШ №12
Миколаївська ЗОШ №14
Миколаївська ЗОШ №15
Миколаївська ЗОШ №16 
Миколаївська ЗОШ №17
Миколаївська ЗОШ №19
Миколаївська ЗОШ №20
Миколаївська ЗОШ №24
Миколаївська ЗОШ №25
Миколаївська ЗОШ №26
Миколаївська ЗОШ №27
Миколаївська ЗОШ №28
Миколаївська ЗОШ №29
Миколаївська ЗОШ №30
Миколаївська ЗОШ №31
Миколаївська ЗОШ №32
Миколаївська ЗОШ №33
Миколаївська ЗОШ №34
Миколаївська ЗОШ №35
Миколаївська ЗОШ №36
Миколаївська ЗОШ №37
Миколаївська ЗОШ №39
Миколаївська ЗОШ №40
Миколаївська ЗОШ №42
Миколаївська ЗОШ №43
Миколаївська ЗОШ №44
Миколаївська ЗОШ №45
Миколаївська ЗОШ №46
Миколаївська ЗОШ №47
Миколаївська ЗОШ №48
Миколаївська ЗОШ №49
Миколаївська ЗОШ №50
Миколаївська ЗОШ №51
Миколаївська ЗОШ №52
Миколаївська ЗОШ №53
Миколаївська ЗОШ №54
Миколаївська ЗОШ №56
Миколаївська ЗОШ №57
Миколаївська ЗОШ №59
Миколаївська ЗОШ №60
Миколаївська ЗОШ №61
Миколаївська ЗОШ №64
Миколаївська ЗОШ №65
СНВК
ММЗВШ

Сайти
позашкільних
 закладів міста

Палац творчості учнів
МСЮТ
БТДЮ Інгульського р-ну
 
Пошук


Календар
«  Грудень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Корисні 
посилання


Офіційні сайти

 Міністерство освіти і науки України
 Інститут інноваційних технологій і змісту освіти
 Департамент освіти, науки та молоді Миколаївської облдержадміністрації
 Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти  Управління освіти Миколаївської міської ради
 Український центр оцінювання якості освіти
 
Інформаційні сайти
 Освіта . UA Освітній портал Педагогічна преса

На допомогу 
вчителям та учням Форум педагогічних ідей УРОК  Журнал ВІДКРИТИЙ УРОК  Репозитарій навчального контенту  Профспілка працівників освіти і науки  Шкільні підручники та посібники
Миколаївський  науково -методичний центр © 2018