Четвер, 13.12.2018, 09:00
   Миколаївський науково-методичний центр 

Україна

Меню сайту
Сайти методистів
НМЦ
 

 Дошкільна освіта Миколаєва  Слово-диво сайт для вчителів української мови та літератури  Проект Поет духовної свободи  Нить Ариадны сайт для учителей русского языка и мировой литературы  Кліо - Миколаїв сайт для вчителів історії, права та етики
 Методичне об’єднання вчителів інформатики м. Миколаєва

  Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Форма входу

Код банера
МНМЦ
 

Якщо бажаєте розташувати

наш банер на своєму сайті,

 скопіюйте код


 Миколаївський науково-методичний центр управління освіти Миколаївської міської ради


УВАГА! ФІНІШУВАВ КОНКУРС
"Життя в стилі Еко"
!

Фінішував конкурс на кращу художню роботу екологічної спрямованості

серед миколаївських школярів

15 листопада в Будинку вчителя відбулося закриття виставки дитячих художніх робіт «Життя в стилі Еко». Виставка-конкурс проходила з 7 по 14 листопада в рамках проекту «Життя з Стиле Еко», що реалізується Фундацією Регіональних Ініціатив у партнерстві з Науково-методичним центром міста.
90 учнів 5-11 класів шкіл міста взяли участь в конкурсі. Експонати включали як мальовані роботи, так і аплікації, вироби в стилі треш-мейд (виготовлення виробів із сміття і вторсировини). За словами одного з організаторів конкурсу, члена ФРІ Ліліани Новікової, основним завданням дітей було відобразити доброзичливе становлення  до екології життя таким, яким вони його бачать. Багато учасників блискуче впоралися з цим завданням, показавши не лише художню майстерність, але й широту екологічної думки.
Під час виставки було організовано конкурс глядацьких симпатій, в рамках якого всі відвідувачи могли проголосувати за вподобану їм роботу. Переможці конкурсу (І-ІІІ місця) отримали дипломи та заохочувальні подарунки на церемонії закриття виставки. Найбільшу  кількість  голосів  отримали  роботи: Турчун Олени - ЗОШ№ 57;  Гетманцевої Тетяни  - ЗОШ № 57; Костикова Владислава -  ЗОШ№19; Катрич Євгенія -
ЗОШ № 64.
Також всім учасникам конкурсу були вручені грамоти за участь.

 

Директор НМЦ Олена Олександрівна Удовиченко висловила  свої сподівання, що учасники виставки будуть прагнути і в повсякденному житті вести екологічний спосіб життя і сприяти позитивним змінам у суспільстві.

Виставка-конкурс «Життя в стилі ЕКО» стала завершальним етапом однойменного проекту. Починаючи з весни 2012 року, Фундація Регіональних Ініціатив також проводила інші успішні заходи екологічно-просвітницької спрямованості, такі як щотижневий екокіноклуб в Каштановому сквері і бібліотеці ім. Кропивницького, суботники з прибирання сміття та амброзії, майстер-класи з треш-мейду в школах міста. За словами нового глави ФРІ, Івана Смолякова, екокіноклуб і зараз проходить кожні вихідні в центральній міській бібліотеці. Вже також плануються екологічні заходи на наступний рік, наприклад щорічна акція «Зробимо Україну чистою».
Спонсори проекту: Центр Соціальних програм компанії РУСАЛ та фонди Конрада Аденауера та братів Кличків.

Факты о мусоре!
-    Об Украине:  
*Отходы  в Украине не перерабатываются, мы наоборот их накапливаем и собираем. 5-7% территории нашего государства заняты отходами различных видов.
*У нас есть 2 мусоросжигающих завода:  в Киеве и Днепропетровске, но это очень вредно т.к. вредные вещества оседают на растениях и почве. Необратимые изменения в почве происходят на месте, где был сожжен пластик.
 
 
-    Пластиковые отходы, которые попадают в океан, убивают около 1 млн морских обитателей ежегодно. Одна семья в мире ежегодно, в среднем, использует 500 пластиковых бутылок. Каждый из них необходимо 700 лет, чтобы разложиться в естественной среде.
-    Актуально на СЕГОДНЯ!!!!!!! 74 миллиона тонн мусора из составляющих электроники и электрики будут выбрасывать в мире в 2014-м. Это будет превышать 2000 кг в секунду. Содержимое батареи одного старого мобильного телефона может сделать непригодными к питью 600 тыс. литров воды.
-    Кофейному стаканчику из стирофоама (styrofoam, запатентованный вид полистирена) нужно на естественное разложение 500 лет. А только в США каждый год выбрасывают 25 млрд. таких стаканов. 
-    К сведению :-) Прозвище «мусора» полицейские получили не от бытовых отходов. Дело в том, что до революции Московский Уголовный Розыск назывался Московским Уголовным Сыском. От аббревиатуры МУС и произошло обидное прозвище.
-    Просто интересно: Некий список вредности мусора в порядке возрастания:
1.      Стекло — разрушаясь до исходного состояния превращается в песок.
2.     Бумага — относительно без вредна. После нее останется гумус.
3.     Металлы — преобразуются в различные соединения железа, отравляя воду и почву.
4.    Пластмассы — содержат уретан , фенол, формальдегид, стирол, хлорпрен и прочее. При их разложении и выделяются химические реагенты, которые в первую очередь негативно влияют на животных и человека.
5.     Батарейки — содержат множество тяжелых металлов, таких как цинк, марганец, медь, кадмий и даже ртуть.
 
 
Что можно сделать:

Выбрасывать мусор только в урны. А лучше - не выбрасывать вообще - это сложно, но вполне возможно! Емкое английское слово "recycle” означает "думать об утилизации еще до покупки”.
 
Окурки выбрасывать только в урны. По сведениям ООН, 40% мусора в Средиземном море составляют окурки. Они сделаны из пластика и распадаются от 5 до 12 лет, но не разлагаются окончательно. А при контакте с водой уже через час начинают выделять ядовитые вещества (свинец, кадмий и мышьяк).
 
Отдавать предпочтение стеклянной бутылке, а не пластиковой. Стекло практически вечно, но оно близко по структуре к камню, поэтому относительно нейтрально, когда перемолото. А в пластике (в том числе в бутылочках для детского питания) содержится бисфенол. Он даже в самой незначительной концентрации (например, в напитках, разлитых в пластиковые бутылки) способен вызвать отклонения в развитии у будущих детей, включая синдром Дауна, стать причиной рака груди у женщин, отрицательно сказаться на развитии мужских половых органов и их функционировании: это вещество имитирует действие женского гормона эстродиола. Выбирать товары, упаковку от которых можно легко утилизировать - например, многоразовую или изготовленную из бумаги, стекла, ткани. Население земного шара увеличивается на 1,5 - 2 %, а объем мусорных свалок за тот же период - на 6%. Ни один живой вид не может существовать в среде, созданной из собственных отходов. То есть, нам не так долго осталось до того, чтобы под «окружающей средой» стала пониматься среда, созданная из собственных отходов.
 
Пластиковые бутылки и жестяные банки сдавать в фандоматы. В Москве их более 3000, карту расположения можно посмотреть в интернете. Вторичная переработка 1 жестяной банки экономит электроэнергию, которой достаточно, чтобы телевизор работал в течение трех часов, 1 пластиковой бутылки - чтобы 60-ваттная лампочка работала 3 часа.
 
Ходить за покупками с сумкой, а не брать в магазине полиэтиленовые пакеты. Носить покупки в рюкзаке, в эко-сумках из ткани, которые складываются до размеров кошелька.
 
Покупать вещи, сделанные из вторсырья. Например, не покупать туалетную бумагу и салфетки с маркировкой "без макулатуры” - такая бумага сделана из деревьев (а некоторая - из девственных лесов).
 
Сортировать мусор (на макулатуру, стекло, пластик, батарейки и пр.) и сдавать его на переработку в пункты приема вторсырья (их адреса можно найти в интернете). Например, переработка одной тонны макулатуры экономит 10 деревьев, 20000 литров воды, 1000 кВт электроэнергии, ионизированный кислород, достаточный для 30 человек.
 
Утилизировать энергосберегающие лампочки. В состав таких лампочек входит ртуть, которая может попасть в почву и подземные воды. К тому же, на получение ртути, стекла и алюминия из отходов требуется гораздо меньше энергии, чистой воды и воздуха, чем на их производство из первичного минерального сырья.
 
Не использовать одноразовые посуду, салфетки и полотенца. Производство 1000 одноразовых пластиковых ложек ведет к потреблению в 10 раз большего количества энергии и естественных ресурсов, чем производство 1 стальной ложки - даже при условии, что ее придется помыть 1000 раз.

Делать меньше распечаток. Для изготовления 1 тонны бумаги необходимо в среднем 12-24 деревьев, а рубить деревья можно не раньше, чем через 10-20 лет после посадки. Печатать с обеих сторон листа или на листах, уже использованных с одной стороны.

Сдать на утилизацию старую технику (мобильник, компьютер или его детали, картриджи и пр.) В ней часто содержатся ценные металлы, которые можно использовать снова, а также токсичные вещества, которые при ином раскладе окажутся в воде и почве.

Использовать пакеты и упаковку несколько раз. В США в год выбрасывают столько пакетов, что ими можно обернуть земной шар ШЕСТЬ раз.
 
Не выкидывать лишнего — покупать столько, сколько вам нужно. А ненужные, но еще годные вещи "отдавать даром” - друзьям, в благотворительные фонды или через интернет-сообщества.
 
Источники информации:
1.     http://climbinduk.org/node/256
2.     http://www.bagnet.org/news/customer/134505
3.     http://news.intv.ua/news/print:page,1,20688-samye-interesnye-fakty-o-musore.html
4.     http://www.legrand.ru/ru/scripts/ru/publigen/content/templates/previewMultiPhoto.asp?P=1381&L=EN
5.     http://for-ua.com/analytics/2012/09/10/173045.html
6.     + ВИДЕО http://podrobnosti.ua/podrobnosti/2010/07/11/700015.html

 


 

 

Гра про сміття та відходи
 

У кожному ствердженні ведучий робить помилку у цифрах. Діти мають визначитися, більша ця цифра за реальну, або менша. Краще за все, якщо у кімнаті зробити два кута (більше і менше) і діти переходитимуть з одного кута в інший залежно від того, якою вони вважають цю цифру.

Більше             _______________                                        Менше _______________
 
1.      Щорічно у світі на смітник викидається близько 100 мільйонів працездатних телефонів, які просто набридли своїм хазяям. Ні. Більше - 125
2.      10 тонн косметичних засобів (креми від засмаги, для шкіри, помада, тіні) щорічно опиняються у Світовому океані. (ні, 5 тонн)  - менше
3.      Жіночий організм поглинає 10 кг косметики на рік.  менше – 2,5 кг
4.      50% з 8 мільйонів тонн свинцю, які щорічно опиняються в природному середовищі, містилося у старих акумуляторах і батарейках.більше – 85 %
5.      Щороку  мільярд тонн пластмасових виробів закінчує свій вік у Світовому океані. Все це пластикове сміття виноситься в океани ріками, струмками й морськими хвилями з суші. – менше 260 млн тонн
6.      У океані є скупчення сміття (в осн, пластику) розміром з великий острів - Велика Тихоокеанська сміттєва пляма.  – більше, розміром з континент (Австралія)
7.      Пластикові відходи, що потрапляють до океану вбивають 500 тисяч морських жителів на рік.  – більше 1  мільйон
8.      кожний житель України залишає після себе 200 кг сміття на рік – ні, менше - 182, 5 (а всі 46 мільйонів – 8 мільйонів тон!)
9.      в Україні сміття зберігається на 11 мільйонах звалищ, що займають  площу 2 столиці України – ні, більше - 260 тис га – 3 столиці України
10.  Фільтр від сигарети розкладається у землі за 3 роки. (Ні. Більше 5-15, а повністю до 100)
11.  Папір розкладається за 15 років. (Менше. 1 рік – 10 років)
12.  Пластикова пляшка  - 100 років (більше 400 років)
13.  Пластиковий пакет – до 20 років  (більше - від 50 до 200 років. )
 
 

 

 


Цитата 
тижня

Наскрізне застосування інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі та управлінні закладами освіти і системою освіти має стати інструментом забезпечення успіху  Нової української школи.Сайти
дошкільних
 закладів міста

ДНЗ №1
ДНЗ №2
ДНЗ №5
ДНЗ №12
ДНЗ №20
ДНЗ №23
ДНЗ №50
ДНЗ№ 51
ДНЗ №52
ДНЗ №59
ДНЗ №60
ДНЗ №64
ДНЗ №68
ДНЗ №69
ДНЗ №83
ДНЗ №84
ДНЗ №87
ДНЗ №92
ДНЗ №123
ДНЗ №128
ДНЗ №140
ДНЗ №141
ДНЗ №143
ДНЗ №148


Сайти
загальноосвітніх
 закладів міста

Морський ліцей
Муніципальний колегіум
Економічний ліцей №1
Економічний ліцей №2
Миколаївська гімназія №2
Миколаївська гімназія №3
Миколаївська гімназія №4
Миколаївська гімназія №41
Перша українська гімназія
Класичний ліцей
Юридичний ліцей
Академія дитячої творчості
Миколаївська СШ №22
Миколаївська ЗОШ №1
Миколаївська ЗОШ №3
Миколаївська ЗОШ №4
Миколаївська ЗОШ №6
Миколаївська ЗОШ №7
Миколаївська ЗОШ №10
Миколаївська ЗОШ №11
Миколаївська ЗОШ №12
Миколаївська ЗОШ №14
Миколаївська ЗОШ №15
Миколаївська ЗОШ №16 
Миколаївська ЗОШ №17
Миколаївська ЗОШ №19
Миколаївська ЗОШ №20
Миколаївська ЗОШ №24
Миколаївська ЗОШ №25
Миколаївська ЗОШ №26
Миколаївська ЗОШ №27
Миколаївська ЗОШ №28
Миколаївська ЗОШ №29
Миколаївська ЗОШ №30
Миколаївська ЗОШ №31
Миколаївська ЗОШ №32
Миколаївська ЗОШ №33
Миколаївська ЗОШ №34
Миколаївська ЗОШ №35
Миколаївська ЗОШ №36
Миколаївська ЗОШ №37
Миколаївська ЗОШ №39
Миколаївська ЗОШ №40
Миколаївська ЗОШ №42
Миколаївська ЗОШ №43
Миколаївська ЗОШ №44
Миколаївська ЗОШ №45
Миколаївська ЗОШ №46
Миколаївська ЗОШ №47
Миколаївська ЗОШ №48
Миколаївська ЗОШ №49
Миколаївська ЗОШ №50
Миколаївська ЗОШ №51
Миколаївська ЗОШ №52
Миколаївська ЗОШ №53
Миколаївська ЗОШ №54
Миколаївська ЗОШ №56
Миколаївська ЗОШ №57
Миколаївська ЗОШ №59
Миколаївська ЗОШ №60
Миколаївська ЗОШ №61
Миколаївська ЗОШ №64
Миколаївська ЗОШ №65
СНВК
ММЗВШ

Сайти
позашкільних
 закладів міста

Палац творчості учнів
МСЮТ
БТДЮ Інгульського р-ну
 
Пошук


Календар
«  Грудень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Корисні 
посилання


Офіційні сайти

 Міністерство освіти і науки України
 Інститут інноваційних технологій і змісту освіти
 Департамент освіти, науки та молоді Миколаївської облдержадміністрації
 Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти  Управління освіти Миколаївської міської ради
 Український центр оцінювання якості освіти
 
Інформаційні сайти
 Освіта . UA Освітній портал Педагогічна преса

На допомогу 
вчителям та учням Форум педагогічних ідей УРОК  Журнал ВІДКРИТИЙ УРОК  Репозитарій навчального контенту  Профспілка працівників освіти і науки  Шкільні підручники та посібники
Миколаївський  науково -методичний центр © 2018