Неділя, 21.09.2014, 02:00
      
Миколаївський науково-
методичний центр
Ви увійшли як Гість | Група "Гости" | RSS
Україна
Єдина Країна
Единая Страна
Меню сайту
Сайти методистів
НМЦ
 

 Дошкілля м. Миколаїв Кліо - Миколаїв сайт для вчителів історії, права та етики Нить Ариадны сайт для учителей русского языка и мировой литературы слово-диво сайт для вчителів української мови та літератури
Статистика

Онлайн всього: 0
Гостей: 0
Користувачів: 0
Форма входу

Головна » Файли

Всього матеріалів в каталозі: 837
Показано матеріалів: 1-15
Сторінки: 1 2 3 ... 55 56 »

Колегія Міністерства освіти і науки України схвалила рішення «Про підсумки розвитку дошкільної, загальної середньої, позашкільної та професійно-технічної освіти у 2013/2014 навчальному році та завдання на 2014/2015 навчальний рік».

Постановили, що необхідно вжити дієвих заходів для забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам навчальних закладів та установ освіти, не допускати примусового відправлення працівників у безоплатні відпустки, зменшення розміру надбавок за престижність праці педагогічним працівникам та за особливі умови роботи працівникам, зокрема й бібліотечним, інших виплат.

Наголосили на підтримці дошкільної, загальної середньої освіти та позашкільної освіти в сільській місцевості шляхом урізноманітнення моделей організації освіти, зокрема роботи освітніх округів, регіональних центрів дистанційного навчання, базових навчальних закладів, діяльності дошкільних навчальних закладів сімейного типу, здійснення соціально-педагогічного патронату. Заборонили допускати закриття навчальних закладів без згоди громади.

Звернули увагу на важливість впровадження інклюзивної освіти в дошкільних навчальних закладах відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту». Відповідно до цього варто опрацювати питання щодо умов оплати праці учителів, вихователів, керівників гуртків, асистентів учителів, інших педагогічних працівників, які працюють у класах (групах) з інклюзивним навчанням, а також керівників навчальних закладів, у яких створено такі класи (групи).

Продовжити роботу з розширення мережі дошкільних навчальних закладів різних типів і форм власності, зокрема шляхом пріоритетного фінансування будівництва, реконструкції та відновлення роботи непрацюючих закладів, повернення орендованих приміщень, створення додаткових місць в існуючих закладах з урахуванням запитів батьків з метою ліквідації (суттєвого скорочення) черги на влаштування дітей у дошкільні заклади.

Вирішено надати навчальним закладам автономію у розподілі фінансів спеціального фонду на потреби освіти.


ПОН

Інформаційні матеріали | Переглядів: 8 | Завантажень: 0 | Додав: olzakybarich | Дата: 19.09.2014

26-28 вересня 2014 року на каньонах р. Південний Буг, біля   м. Южноукраїнськ (Зупинка «Профілакторій АЕС») проходитиме  фестиваль «Відпочивай активно!». ЗАВАНТАЖИТИ ЛИСТ Департаменту  освіти , науки та  молоді 

         Лозунг цьогорічного фестивалю – «Разом ми – Сила!». В програму фестивалю входять змагання з спортивного туризму «Пам’яті товариша» та першість зі спортивного туризму України.

         Просимо сприяти участі учнів у фестивалі.

         Програму фестивалю можна знайти, перейшовши за посиланням - http://han-tengry.com.ua/otdihay-activno/

         Куратор фестивалю - Філін Віталій Михайлович

         тел. (0512)36-29-36 ; (099)482-69-24

         E-mail: filinvm1@mail.ru.

Інформаційні матеріали | Переглядів: 7 | Завантажень: 0 | Додав: olzakybarich | Дата: 17.09.2014

«Загальноосвітній стандарт з української мови як іноземної (рівні: А1, А2; В1, В2; С1)» та «Комплекс програм з української мови як іноземної» є результатом складної і новаторської праці авторів, які створили основу для вивчення української мови як іноземної, що має забезпечити потреби іноземців, українців за кордоном, біженців, мігрантів у соціально-гуманітарній, навчальній, соціально-культурній, країнознавчій сферах комунікації.

Наказом Міністерства освіти і науки України «Про надання навчальній літературі грифів Міністерства освіти і науки України» від 24.06.2014 № 750 затверджено з грифом «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» «Загальноосвітній стандарт з української мови як іноземної (рівні: А1, А2; В1, В2; С1)» та «Комплекс програм з української мови як іноземної», які розроблено відповідно до різних рівнів володіння європейськими мовами: А1 – Початковий рівень, А2 – Базовий рівень; В1 – I середній рівень; В2 – II середній рівень; С1 – Професійний рівень.

Ознайомитися з зі стандартами з української мови як іноземної можна за посиланням 

Інформаційні матеріали | Переглядів: 6 | Завантажень: 0 | Додав: olzakybarich | Дата: 17.09.2014

Міністерства освіти і науки України (МОН) звертається з проханням сприятикомплектуванню кабінетів предмета «Захист Вітчизни» в школах навчальною зброєю,муляжами зброї та боєприпасів, засобамиіндивідуального захисту. Про це йдеться у листі «Щодо комплектування предмета «Захист Вітчизни» в школах навчальною зброєю, муляжами зброї та боєприпасів, засобами індивідуального захисту (протигази)» від 12.09.2014 № 1/12-6406 

З метою зміцнення обороноздатності держави та у зв’язку з підвищенням рівня викладання предмета «Захист Вітчизни» МОН наголошує на необхідності забезпечити учнів усім необхідним під час уроків військово-патріотичного виховання молоді.

Також у листі йдеться про налагодження співпраці між загальноосвітніми навчальними закладами та військовими комісаріатами для підбору педагогічних кадрів, проведення навчально-польових зборів на базі військових частин з учнями та вчителями, проведення профорієнтаційних робіт.

Інформаційні матеріали | Переглядів: 11 | Завантажень: 0 | Додав: olzakybarich | Дата: 15.09.2014

ЮНІ ДРУЗІ!!!   ШАНОВНІ  КОЛЕГИ!!!

Об’єднана  творча група 
Київської  Малої   академії  наук  учнівської молоді
та
Всеукраїнського проекту «Майбутні професіонали» ТОВ «ТехПоТех»     при підтримці «StarLightMedia»
має честь запросити
творчих та талановитих,
 бажаючих зробити перші кроки на терені телесценаристики  та  створення якісного медіапродукту
  для дітей, юнацтва та молоді власноруч,
  до участі у
відкритому конкурсі телевізійнмх сюжетів «Цікаво  про  Цікаве»

Заява учасника
 

Всеукраїнський конкурс  телевізійнмх сюжетів  і  сценаріїв   «Цікаво  про  Цікаве»
для учнівської молоді (школярів та студентів)
при підтримці StarLightMedia

Задачі конкурсу:

·   пошук  и  підтримка творчо й  інтелектуально обдарованих дітей та молоді;                 

·   стимулювання пізнавальної та науково-дослідницької діяльності учнівської молоді;

·   розвиток інтересу до науки та прагнення  до поглиблення та   розширения знань;

· створення умов для розкриття творчого  потенціалу  та  профорієнтаційного самовизначення юного покоління України.

До участі в конкурсі запрошуються школярі (віком від 14 років на день подачі конкурсної роботи)) та студенти України.

ДЕТАЛЬНІШЕ...

Інформаційні матеріали | Переглядів: 12 | Завантажень: 0 | Додав: olzakybarich | Дата: 14.09.2014

Команда Благодійної організації "Міжнародний благодійний фонд Гарних справ" переймається питанням охорони навколишнього середовища та збереження нашої планети для наступних поколінь. Адже стрімкий розвиток людської цивілізації веде до руйнування планети – нашого єдиного будинку в цьому всесвіті. Ми впевнені, що екологічний спосіб життя, націлений на збереження природи, допоможе у вирішенні питання покращення екологічної ситуації в нашій країні та у всьому світі.

Саме тому, в рамках програми «Розвиток науки і техніки», ми організували для всіх креативних винахідників всеукраїнський екологічний конкурс-грант EcoNation!

Мета проекту:

 • Вирішення нагальних питань охорони навколишнього середовища;
 • Підтримка інноваційної діяльності;
 • Формування у людей екологічної культури та активної життєвої позиції по відношенню до глобальних питань, що стоять перед людством.

Проект націлений змінити екологічну ситуацію на планеті та сприяти розвитку наукового потенціалу молодих вчених у галузі природоохоронної та екологічної діяльності.

До участі у конкурсі запрошено школярів, студентів, наукових співробітників, IT-фахівців, а також усіх небайдужих до питання охорони природи.

Структура проекту «EcoNation»:

 • 3 березня – старт проекту.
 • 25 жовтня – перший (он-лайн) відбір проектів.
 • 27 жовтня – оголошення учасників фіналу.
 • 25 листопада – фінал (2-й етап відбору). В цей же день пройде церемонія нагородження переможців.
 • ДЕТАЛЬНІШЕ,,,
Інформаційні матеріали | Переглядів: 9 | Завантажень: 0 | Додав: olzakybarich | Дата: 14.09.2014

З метою відзначення Міжнародного дня миру Представництво Організації Об’єднаних Націй в Україні за сприяння Міністерства освіти і науки України проводить 19-22 вересня 2014 року Всеукраїнську освітню кампанію «Голуб миру» під гаслом «Право народів на мир» (лист МОН від 31.07.2014 № 1/9-387).

Міжнародний день миру було проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1981 році Резолюцією Генеральної Асамблеї A/RES/36/67. Започаткування Міжнародного дня миру свідчить про те, що ООН спрямовує свої зусилля на підтримку миру в усьому світі та закликає всіх людей на планеті згуртуватися на шляху досягнення цієї мети.

У 2014 році Організація Об'єднаних Націй обрала тему «Право народів на мир», щоб ще раз наголосити на важливості принципів, закладених Декларацією Генеральної Асамблеї ООН про право народів на мир, з центральним твердженням про те, що стійкий прогрес людства та реалізація прав людини залежить від миру та безпеки.

В Україні Організація Об'єднаних Націй вже втретє ініціює Всеукраїнську кампанію «Голуб миру».

Кампанія скрадатиметься із трьох частин:

 • уроки, покази фільмів, обговорення та інша освітянська діяльність, мета якої — пропаганда миру і толерантності;
 • організація створення учнями масових формацій у формі голубів миру;
 • написання листів привітання та підтримки внутрішньо переміщеним дітям та їх родинам.

Святкування Міжнародного дня миру сприятиме привертанню уваги дітей та молоді до питань збереження миру задля забезпечення стійкого прогресу людства та дотримання принципів гуманності, свободи, добра і поваги, що закладені у Декларації Генеральної асамблеї ООН про право народів на мир.

Інформаційний відділ представництва заохочує координаторів заходів надсилати фотографії, відео-матеріали та інформацію про заходи на адресу andrievska@un.org для подальшої публікації матеріалів щодо відзначення Міжнародного дня миру в Україні на інформаційних ресурсах ООН.


МОН

Інформаційні матеріали | Переглядів: 12 | Завантажень: 0 | Додав: olzakybarich | Дата: 14.09.2014

Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти запрошує всіх небайдужих взяти участь в обласному навчально-виховному проекту "Дитячий оберіг для воїна".

Анотація проекту.

Із стародавніх часів в Україні, проводжаючи хлопця до війська, кожна мати, сестра, наречена давала йому в дорогу оберіг, що мав захистити його у скрутну годину.

Сьогодні велика українська родина проводжає своїх синів на захист країни, і кожен із нас може зробити свій вклад у збереження незалежності і територіальної цілісності нашої Держави.

Зроби оберіг для воїна своїми руками. Запиши побажання солдату. Можливо саме твоя турбота допоможе зберегти йому життя і повернутися додому живим і здоровим.

Докладніше із матеріалами проекту ви можете ознайомитися на сторінці Регіональної Вікіпедіі або перейшовши за посиланням:  ДЕТАЛЬНІШЕ  ПРО ПРОЕКТ 

Інформаційні матеріали | Переглядів: 14 | Завантажень: 0 | Додав: olzakybarich | Дата: 12.09.2014

Щодо забезпечення безпеки вихованців, учнів 

Міністерство освіти і науки України (МОН) надіслало листа «Щодо забезпечення безпеки вихованців, учнів та студентів» від 04.09.2014 № 1/9-444  з переліком заходів щодо підготовки навчальних закладів до 2014/2015 навчального року з метою посилення громадського порядку у місцях перебування дітей дошкільного віку, учнів та студентської молоді. 

Керівництво навчальних закладів має ознайомити педагогічний колектив з необхідними заходами та перевірити спільно з співробітниками правоохоронних органів приміщення та території навчальних закладів на наявність підозрілих вибухонебезпечних предметів.

Провести роз’яснювальну роботу з учнями та батьками щодо інформування про можливі протиправні акції з метою порушення навчально-виховний процес, у тому числі розповсюдження пропагандистських матеріалів. Наголосити на обережному поводженні з незнайомими особами та підозрілими предметами.

Забезпечити учнів, студентів, педагогічних та науково-педагогічних працівників пам’ятками з правилами поводження у разі виявлення підозрілих вибухонебезпечних предметів у тому числі замаскованих під них речей: авторучок, міні-магнітофонів, мобільних телефонів, іграшок тощо.

У листі наголошено на необхідності впровадити жорстку пропускну систему у приміщення навчальних закладів освіти для недопущення перебування у них сторонніх осіб. Дозволити вхід у приміщення осіб такої категорії виключно з дозволу адміністрації навчального закладу.

Інформаційні матеріали | Переглядів: 11 | Завантажень: 0 | Додав: olzakybarich | Дата: 11.09.2014

Школярі, які брали участь у міжнародних учнівських олімпіадах, а також ставали їх призерами  відтепер отримуватимуть стипендії Президента України. Про це йдеться у  наказі «Про призначення стипендій Президента України учасникам та призерам міжнародних учнівських олімпіад з математики, інформатики, хімії, фізики, біології, екології 2014 року» від 08.09.2014 № 1001.

Згідно з наказом, керівників навчальних закладів, де навчаються стипендіати, зобов'язано забезпечити виплату стипендій Президента України з 1 вересня 2014 року до 1 вересня 2015 року.

У документі визначено стипендіатами двадцять призерів та одного учасника міжнародних олімпіад.

Окрім того, департаменти (управління) освіти і науки обласних та Київської міської державної адміністрації, яким підпорядковані загальноосвітні навчальні заклади, де навчалися та навчаються стипендіати, зобов'язані вжити заходів щодо відзначення вчителів, які підготували призерів міжнародних учнівських олімпіад 2014 року.

Контроль за виконанням цього наказу покладено на Полянського П. Б.
МОН

Інформаційні матеріали | Переглядів: 15 | Завантажень: 0 | Додав: olzakybarich | Дата: 09.09.2014

Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, Український науково-методичний центр практичної психології і соціальної роботи вказали всім працівникам психологічної служби, керівникам освітніх установ і закладів освіти на необхідність якнайшвидше розгорнути на базі навчальних закладів пункти надання соціальної і психологічної допомоги усім учасникам подій, постраждалим та переселеним. Про це йдеться у методичних рекомендаціях «Соціально-педагогічна та психологічна робота з дітьми у конфліктний та постконфліктний період».

Освітяни мають внести корективи у практику виховної роботи та захисту прав дітей шкільного віку, адже діти, які перебували у населених пунктах, що були захоплені терористами, в зоні бойових дій потребують особливої уваги з боку педагогів та психологічної допомоги.

Рекомендації з проблем терапії наслідків стресів і дистресів, гострих емоційних станів, переживання розроблено спільними зусиллями Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи, Професійної асоціації дитячих аналітичних психотерапевтів, Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла  Страда — Україна», Всеукраїнської громадської організації «Жіночий консорціум України».

У збірнику окрему увагу приділено роботі з батьками.
МОН

Інформаційні матеріали | Переглядів: 18 | Завантажень: 0 | Додав: olzakybarich | Дата: 09.09.2014

Міністерство освіти і науки України застерігає управляння (департаменти) освіти і науки місцевих органів виконавчої влади, що припинення діяльності та зменшення кількості груп продовженого дня негативно вплине на стан соціальної захищеності населення та призведе до неконтрольованого перебування дітей шкільного віку в позаурочний час. Про це йдеться у листі МОН «Про функціонування груп продовженого дня у загальноосвітніх навчальних закладах» від 05.09.2014 №1/9-446.

Група продовженого дня є однією із форм виховання дітей і допомагає організувати найсприятливіші умови для їхнього відпочинку, навчання і виховання, поєднання навчально-виховної роботи на уроках і в позаурочний час.

У МОН звертаються до керівників загальноосвітніх закладів, департаментів освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій не припиняти діяльність та не зменшувати кількості груп продовженого дня.
МОН

Інформаційні матеріали | Переглядів: 12 | Завантажень: 0 | Додав: olzakybarich | Дата: 08.09.2014

Вже понад 20 років Інтернаціонал Освіти (ІО) є голосом освітян усього світу. Він є найбільшою федерацією профспілок, яка представляє інтереси 30-ти млн. працівників освіти в 170-ти країнах світу. Організація виступає за права вчителів, належне навчальне середовище і якісну освіту для кожного учня.

Кожного року ІО проводить кампанію з провідним гаслом «Єднаймося заради якісної освіти». Цього року ІО у рамках кампанії «Єднаймося заради якісної освіти» оголосив про проведення першого всесвітнього фотоконкурсу.

Метою цього заходу є показати різні стилі викладання, умови навчання у різних куточках світу. Організатори конкурсу хочуть наголосити на важливості якісної освіти в усьому світі, а також на значущій ролі педагога, навчального середовища за допомогою фотографій, зроблених освітянами.

Фотографії, які надсилатимуться до участі у конкурсі, повинні відображати визначальну роль вчительської праці, важливість засобів навчання, особливості організації навчального процесу.

Найкращі роботи буде відібрано для виставки, що відбудеться одночасно із завершальними заходами кампанії «Єднаймося заради якісної освіти» та з нагоди Всесвітнього дня вчителя 5 жовтня у штаб-квартирі ІО в Брюсселі. Деякі фотографії увійдуть до фотоальбому, який буде передано Генеральному секретарю ООН Пан Гі Муну.

Детальніше про конкурс — на сайті ІО, а також на сторінці у Facebook.

Фотоконкурс завершиться розіграшем і врученням цінних призів переможцям!
ІО

Інформаційні матеріали | Переглядів: 14 | Завантажень: 0 | Додав: olzakybarich | Дата: 05.09.2014

Про забезпечення прав дітей на позашкільну освіту   Лист МОН № 1/9-441 від 01.09.14 року   ДЕТАЛЬНІШЕ...

Міністерство освіти і науки України (МОН) звертається з проханням до керівників органів управління освітою особисто проконтролювати забезпечення безоплатною позашкільною освітою та змістовним дозвіллям дітей з числа внутрішньо переміщених осіб з районів проведення антитерористичної операції та окупованої території Автономної Республіки Крим і міста Севастополя. Про це йдеться у листі МОН «Про забезпечення прав дітей на позашкільну освіту» № 1/9-441 від 01.09.2014.

У листі рекомендовано залучати для цього органи учнівського самоврядування, дитячі та молодіжні громадські організації, волонтерів, а також студентів педагогічних вищих навчальних закладів.

МОН звертається з проханням забезпечити безперешкодний прийом цих дітей до позашкільних навчальних закладів за місцем їх проживання або тимчасового перебування; спільно з керівниками інших навчальних закладів, службами у справах дітей, кримінальної міліції у справах дітей організувати інформування батьків щодо можливості відвідування тих чи інших гуртків. У разі відсутності фінансових чи організаційних можливостей збільшити в навчальному закладі кількість гуртків, секцій, творчих об’єднань, рекомендовано використовувати клубну форму роботи та залучати дітей до організаційно-масових заходів, зокрема патріотичного характеру.

Звертаємо вашу увагу на те, що комплектування гуртків, груп та інших творчих об’єднань здійснюється до 15 вересня відповідно до п.16. Положення про позашкільний навчальний заклад.

МОН

Інформаційні матеріали | Переглядів: 14 | Завантажень: 0 | Додав: olzakybarich | Дата: 02.09.2014

Міністерством освіти і науки надано рекомендації щодо забезпечення навчального-виховного процесу у 6 класі загальноосвітніх навчальних закладів у 2014/15 навчальному році. Відповідний лист отримали місцеві органи управління освіти та загальноосвітні навчальні заклади.
Рекомендації підготовлені у зв’язку із запровадження нового Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, що передбачає перехід на навчання за новими програмами і підручниками.
В освітньому відомстві зазначають, що обмежене державне фінансування програми видання підручників не дало змоги стовідсотково забезпечити учнів 6 класу загальноосвітніх навчальних закладів новими підручниками до початку навчального року.
В умовах відсутності підручників для організації навчально-виховного процесу у 6 класі у Міністерстві освіти пропонують використати підручники минулих років видання та електронні версії нових підручників, що розміщені на сайтах видавництв та спеціально 
створеному репозитарії цифрового навчального контенту.

Додатково див.: Лист МОН № 1/9-433 від 29.08.14 року ДЕТАЛЬНІШЕ...  

Рекомендації щодо забезпечення навчального-виховного процесу у 6 класі загальноосвітніх навчальних закладів у 2014/2015 навчальному році.

Освіта.ua
02.09.2014

 

Інформаційні матеріали | Переглядів: 21 | Завантажень: 0 | Додав: olzakybarich | Дата: 02.09.2014

конкурс сайтов

Цитата
тижня

Коли–небудь запитають: 

«А що ви, власне  кажучи, можете  пред’явити? 

І жодні зв’язки  не допоможуть зробити  ніжку маленькою, душу- великою, а серце – справедливим.

Е. Шварц

«Попелюшка»


Сайти
загальноосвітніх
 закладів міста

Муніципальний колегіум
Морський ліцей
Економічний ліцей №1
Економічний ліцей №2
Миколаївська гімназія №2
Миколаївська гімназія №3
Миколаївська гімназія №4
Миколаївська гімназія№41
Перша українська гімназія
ліцей "Педагог"
Юридичний ліцей
Академія дитячої творчості
Миколаївська СЗОШ №22
Миколаївська ЗОШ №1
Миколаївська ЗОШ №3
Миколаївська ЗОШ №6
Миколаївська ЗОШ №7
Миколаївська ЗОШ №10
Миколаївська ЗОШ №15
Миколаївська ЗОШ №16
Миколаївська ЗОШ №17
Миколаївська ЗОШ №19

Миколаївська ЗОШ №20
Миколаївська ЗОШ №24
Миколаївська ЗОШ №25
Миколаївська ЗОШ №26
Миколаївська ЗОШ №28
Миколаївська ЗОШ №29
Миколаївська ЗОШ №36
Миколаївська ЗОШ №37
Миколаївська ЗОШ №40
Миколаївська ЗОШ №42
Миколаївська ЗОШ №43
Миколаївська ЗОШ №44
Миколаївська ЗОШ №45
Миколаївська ЗОШ №46
Миколаївська ЗОШ №47
Миколаївська ЗОШ №48
Миколаївська ЗОШ №50
Миколаївська ЗОШ №51
Миколаївська ЗОШ №52
Миколаївська ЗОШ №53
Миколаївська ЗОШ №56
Миколаївська ЗОШ №57
Миколаївська ЗОШ №60
Миколаївська ЗОШ №61

Миколаївська ЗОШ №64
СНВК

Палац творчості учнів
 
ПошукКалендар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Корисні 
посилання


 Верховна Рада України Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Київський регіональний центр оцінювання якості освіти МОІППО Управління освіти Миколаївської міської ради Реєстрація ЗНО-2012 Український центр оцінювання якості освіти Мережа ЗНО -2012 Миколаївська область Підготовка до ЗНО-2012 Всі навчальні заклади України Мала академія наук Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Всеукраїнський конкурс «Учитель року» Науково-педагогічна бібліотека м. Миколаєва Ресурси бібліотек м. Миколаєва Центр Навчально-методичної літератури Видавництво педагогічної преси та літератури Учителі в онлайні Програма «Партнерство в навчанні» Мережа «Партнерство в навчанні» Всеукраїнська безкоштовна шкільна освітня мережа Всеукраїнська некомерційна соціальна Інтернет-платформа EDUkIT. Портал Pidruchniki.net - шкільні підручники та посібники Школьные знания . Учимся вместе .
Ольга Кубарич © 2014
Зробити безкоштовний сайт з uCoz