Вівторок, 11.12.2018, 22:38
   Миколаївський науково-методичний центр 

Україна

Меню сайту
Сайти методистів
НМЦ
 

 Дошкільна освіта Миколаєва  Слово-диво сайт для вчителів української мови та літератури  Проект Поет духовної свободи  Нить Ариадны сайт для учителей русского языка и мировой литературы  Кліо - Миколаїв сайт для вчителів історії, права та етики
 Методичне об’єднання вчителів інформатики м. Миколаєва

Сайти, блоги  Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Форма входу

Код банера
МНМЦ
 

Якщо бажаєте розташувати

наш банер на своєму сайті,

 скопіюйте код


 Миколаївський науково-методичний центр управління освіти Миколаївської міської ради
Головна » Архів матеріалів
« 1 2 ... 50 51 52 53 54 ... 56 57 »Дорогі учні та вчителі!

2012-2013 навчальний рік запрошує вас у цікаву мандрівку на кораблі «Школа» морем «Знань», островами «Науки», «Творчості», «Дозвілля». У цій подорожі ви відшукаєте скарби знань, познайомитесь з новими людьми, натрапите на цікаві ідеї, але для цього потрібно щоденно напружено та натхненно працювати.

Нехай же у цій мандрівці вас супроводжують тепло вересневого сонечка, блакить синього неба, легкість вітрил, а головне – підтримка та любов близьких людей.

У цьому навчальному році для проведення Першого уроку рекомендовані теми: «Мій рідний край ні з чим не порівняти!», «Моя мала Батьківщина – Миколаївщина», присвячені 75-й річниці утворення Миколаївської області та «Сталий розвиток – стиль мого життя».

Цей урок буде поштовхом до збагачення учнями своїх знань про рідний край, його видатних людей, визначні пам’ятки культури та події з історії Миколаївщини. Він сприятиме розвитку навичок свідомого вибору напрямку сталого розвитку, який допоможе раціональніше використовувати ресурси родини, рідного краю, улюбленої країни, планети.

Урок доцільно провести у формі гри-мандрівки, уявної подорожі з використанням матеріалів краєзнавства, уроку-конференції, екологічної подорожі, ток-шоу, рольової гри.

Доцільним також буде проведення конкурсів малюнків на папері, на асфальті, створення електронних презентацій, тощо. Унаочненням на уроці можуть слугувати ілюстративні матеріали: репродукції краєвидів міста, області кіно - і фотоматеріали, плакатів або колажів з журналів екологічного спрямування, звукозаписи та ін.

Перший урок стане для учнів і вчителів новою сходинкою до майбутніх досягнень, творчих успіхів і перемог. Хай вам щастить у новому навчальному році!


 З повагою директор НМЦ , О.О.Удовиченко
методист, Т.В. Селецька


Відповідно до інструктивно-методичних рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу в початковій школі право вибору теми Першого уроку для 1-4 класів належить навчальному закладу.

Прпонуємо наступні теми для проведення Першого уроку

ПЕРЕЙТИ ДО РОЗДІЛУ "ПЕРШИЙ УРОК"
Переглядів: 680 | Додав: olzakybarich | Дата: 14.08.2012
Всеукраїнська акція "Дай руку першокласнику"

«Перший клас – це душа школи! Важливо, щоб вона була радісною і світлою. А залежить це від першого вчителя. І саме цій категорії вчителів потрібно найкраще підготуватися до навчального року. Тим більше, що з першого вересня 2012 року початкова школа починає нове життя за новими Державними стандартами, програмами і підручниками. А починається школа з наших дорогих і любих першокласників. Тож давайте і всі ми, дорослі громадяни України, подамо їм руку, і зустрінемо привітною посмішкою. Ну і звичайно – подарунками!».
Заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Борис Жебровський


Увага!

Новий розділ "ДАЙ РУКУ, ПЕРШОКЛАСНИКУ",присвячений питанням організації навчально-виховного процесу в 1 класі в новому навчальному році.

Розділ  містить  підрозділи:

Нові стандарти загальної середньої освіти - нова школа

Нормативне забезпечення

Навчальні програми для  1 класу

Календарно-тематичне планування. Конспекти уроків.

Скарбничка вчителя 

Адреси перспективного педагогічного досвіду  вчителів початкових класів

Поради батькам

Матеріали розділу будуть постійно оновлюватися!


Переглядів: 673 | Додав: olzakybarich | Дата: 09.08.2012


Всеукраїнське інтернет-опитування батьків майбутніх першокласників

АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ МАЙБУТНІХ ПЕРШОКЛАСНИКІВ

Більшість мам і тат майбутніх «першачків» уже обрали школу й першу вчительку для свого чада. Якими критеріями вони користувалися під час такого важливого вибору? Як відбулося знайомство зі школою і першою вчителькою?

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України разом з освітнім порталом ПедПРЕСА з 1 по 31 серпня 2012 року проводять Всеукраїнське інтернет-опитування батьків майбутніх першокласників.

Інтернет-опитування сприятиме вивченню проблем, що виникають у батьків майбутніх першокласників, а також забезпеченню наступності дошкільної і початкової освіти.

Візьміть участь в опитуванні!

Пройти опитування он-лайн можна на порталі "Педагогічна преса".


Переглядів: 509 | Додав: olzakybarich | Дата: 09.08.2012


Шановні колеги, вчителі початкових класів!

Закінчується літня пора. Вона дала нам можливість перепочити, відновити сили, упорядкувати плани на майбутнє. Вже скоро-скоро шкільний вулик загуде – і наповниться ваш дбайливо оформлений кабінет дитячими голосами. Та поки маємо хвилинку детально подумати, як найкраще організувати початок нового навчального року.

З 1 вересня починається впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти. Вчителі 1 класів почнуть працювати за новими програмами. Оновлення цілей, змісту, методичного забезпечення початкової освіти відкриває перед вчителями початкових класів суттєво збагачені можливості для навчання, виховання і розвитку молодших школярів.

 Чи цікавим буде навчання? Чи комфортно буде маленькому школяреві? Ці та інші питання непокоять кожного, хто пов’язаний зі школою.

Що ж необхідно для того, щоб 4 роки навчання у початковій школі стали радістю пізнання нового?

Маємо подбати про такі умови навчально-виховної взаємодії:

·  гуманність навчально-виховної взаємодії;

·  цілісність і системність навчально-виховного процесу;

· особистісну спрямованість навчання і виховання;

·     дійову співпрацю вчителів, які працюють у конкретному класі;

·    взаємну узгодженість вимог школи і батьків до виховання і розвитку дитини.

Для реалізації зазначених умов необхідно, щоб зміст, методи навчання, ритм уроку, режим дня і тижня, етика спілкування з учнями та батьками, дизайн середовища – все працювало на дитячі потреби і вікові можливості, сприяло розвитку дитячих здібностей, зміцнювало фізичне і психічне ... Читати далі »

Переглядів: 443 | Додав: olzakybarich | Дата: 09.08.2012

Шановні освітяни!

Пропонуємо до вашої уваги серію вебінарів з інформаційних технологій для вчителів середніх освітніх навчальних закладів. Практична спрямованість онлайнове навчання, актуальність тем, сертифікація. Буде цікаво!

Вебінари допоможуть вчителям, які вже викладають відповідні курси чи використовують певні технології, скористатися досвідом фахівців. Новачки ознайомляться з методикою використання інформаційних технологій в повсякденному шкільному житті.

Після ознайомлювальних онлайнових семінарів вчителі зможуть замовити професійні тренінги.

Проводять вебінари досвідчені фахівці.

Cьогодні можна записатися на такі вебінари:

«Створення електронних навчальних ресурсів та онлайнове навчання»

«Інформаційний працівник»

«Основи Інтернету»

«Основи веб-дизайну»

«Основи комп'ютерних презентацій»

«Інформандри»

«Google-сервіси для вчителя»

«Сервіси live@edu для вчителя (учителі в онлайні)»

Слідкуйте за  новинами !

Записатися

Детальніше: http://itosvita.ucoz.ua/index/majster_klasi_vebinari/0-53

Переглядів: 527 | Додав: olzakybarich | Дата: 27.06.2012

З ІІ півріччя 2012 року видавництво «Світич» за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України видаватиме новий фаховий журнал «УЧИТЕЛЬ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ».

Мета видання — допомогти кожному педагогу початкової ланки освіти у його повсякденній професійній діяльності.

У новому сучасному часопису вчитель знайде все потрібне: нормативні вимоги, роз’яснення фахівців, готові практичні розробки (календарні плани, конспекти уроків, виховних заходів, ігри, конкурси, сценарії свят, класні години, батьківські збори тощо).

Керівники та методисти всіх рівнів отримають цінний методичний матеріал щодо ефективної організації роботи управлінської та методичної служб: зразки оформлення документації, рекомендації щодо атестації педагогів, допомогу у проведенні методоб’єднань, організації творчих майстерень, «Школи молодого вчителя», педагогічних фестивалів та інших заходів для розвитку творчого потенціалу вчителів.

Перші випуски журналу присвячені питанням впровадження нового Державного стандарту початкової освіти, відмінностям нових навчальних програм від попередніх та особливостям їх реалізації у нових підручниках. Серед інших питань, що висвітлюватиме журнал, –– забезпечення неперервності освіти, технології інтегрованого навчання, інтерактивні методики, впровадження курсів «Іноземна мова» та «Сходинки до інформатики» як обов’язкових, а також методики викладання варіативних курсів.

«УЧИТЕЛЬ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ» –– сучасне видання для сучасного вчителя, відкрите для обговорення гострих питань, сміливих педагогічних ідей, нетрадиційних технологій навчання. На будь-яке запитання читачів нададуть роз’яснення висококваліфіковані фахівці (юристи, психологи, медики, а також дизайнери та модельєри), щоб робота педагога була продуктивною, а дозвілля повноцінним.

Журнал розповсюджується за передплатою, яку можна оформити у будь-якому поштовому відділенні за «Каталогом видань України на ІІ півріччя 2012 року» (с. 139). Індекс видання –– 89869. Вартість передплати на півроку –– всього 70 грн. 26 коп. Поспішайте оформити передплату, щоб отримати перший номер!

Детальну інформацію про новий журнал, а також вимоги до матеріалів, що подаються для публікації, можна дізнатися за телефонами редакції: (044) 486-91-14, (044) 486-11-19, (098) 8475203.

Переглядів: 1007 | Додав: olzakybarich | Дата: 27.06.2012

 

До уваги керівників  навчальних закладів, вчителів!

Міністерство освіти і науки надсилає для практичного використання інструктивно-методичні рекомендації щодо вивчення у загальноосвітніх навчальних закладах предметів інваріантної складової навчального плану у 2012/2013 навчальному році.

Завантажити Методичні  рекомендації

Переглядів: 693 | Додав: olzakybarich | Дата: 21.06.2012


інтернет-олімпіада, відкрита олімпіада

Запрошуємо юних математиків долучитись до написання інтернет-олімпіади з математики 2012 року, яка розпочалася 1 червня. Заочний етап олімпіади пройде у два тури: перший тур триватиме до 15 липня, а другий — із 16 липня до 1 вересня. Тих учасників, що наберуть достатню кількість балів, запросять на очний етап в Одесу. Переможці очного етапу традиційно здобувають право участі у всеукраїнській олімпіаді наступного року. Через порівняно невисоку популярність інтернет-олімпіади інколи таке право вибороти простіше, ніж ставши переможцем III етапу й відборів.

До вашої уваги  умови завдань першого туру  змагання. Самостійно розв’язавши всі або частину з цих завдань, зареєструйтеся на сайті інтернет-олімпіади  (http://osvitaodessa.org/?mod=internet_olimp) та електронною поштою надішліть свою роботу організаторам.

Результати обох турів першого етапу будуть опубліковані восени. Очний етап цьогорічної інтернет-олімпіади пройде у грудні.

Завантажити ЗАВДАННЯ інтерент- олімпіади 

Переглядів: 446 | Додав: olzakybarich | Дата: 21.06.2012

До уваги керівників  навчальних закладів,

учителів математики, батьків, учнів!

28 – 29 вересня 2012 р. на базі Миколаївського муніципального колегіуму відбудеться ІІ Миколаївський відкритий обласний турнір  юних математиків ім.  професора В.М. Лейфури.

До участі у турнірі запрошуються  учнів 8-11 класів. Команди, які бажають взяти участь у змаганнях, повинні до 25.09.2012 р. надіслати заявку на поштову (54003, м. Миколаїв, вул. Котельна, 8, Миколаївський муніципальний колегіум) або на електронну (mmk38@ukr.net) адресу колегіуму.

Див. та  завантажити: Інформаційні матеріали  про проведення II Миколаївського обласного відкритого турніру юних математиків ім. професора В. М. Лейфури.
(Наказ. Умови проведення турніру. Заявка на участь. Завдання відбіркового  етапу).

Завантажити Інформаційні матеріали

Переглядів: 762 | Додав: olzakybarich | Дата: 21.06.2012

Щороку 1 червня ми відзначаємо свято маленьких громадян нашої країни – Міжнародний день захисту дітей. Це – прекрасне свято радості та одвічної надії. Водночас це й свято тих, хто завжди поруч з дітьми, хто піклується про них і допомагає твердо стати на ноги.

Діти – наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє. Саме тому святий обов’язок родини, школи, органів опіки та громадськості подбати про всебічний розвиток інтересів та здібностей української юні, забезпечити їй належний рівень виховання і дотримання прав дитинства.

Шановні дорослі! Зігріймо теплом свого серця, увагою та ласкою тих юних співгромадян, життя яких не схоже на добру казку, допоможімо їм відчути радість спілкування. Адже саме від нас, дорослих, залежить те, як складеться доля кожної маленької людини, а відтак і нового покоління українців.


Бажаємо вам, дорогі юні друзі, вашим батькам, бабусям і дідусям, міцного здоровя, щастя, добра і сімейного затишку. Нехай здійсняться всі ваші мрії і задуми!

Олена Удовиченко, директор Миколаївського науково-методичного центру

Переглядів: 500 | Додав: olzakybarich | Дата: 05.06.2012

 Шановні колеги!
 
         16-18 жовтня 2012 р. у Виставковому
центрі «КиївЕкспоПлаза» (вул. Салютна, 2-Б) відбудеться IV Національна виставка-презентація «Інноватика в сучасній освіті».


         Організатори виставки: Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Національна академія  педагогічних  наук  України,  компанія  «Виставковий  Світ» (Лист  МОНмолодьспорту  України № 1/9-230 від 31.03.11 р.).
         Згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України від 18.01.2012 № 25-р «Про затвердження переліку виставок і ярмарків, що проводитимуться в Україні у 2012 році, яким надається статус міжнародних та національних» виставці «Інноватика в сучасній освіті» офіційно надано статус національної та включено до переліку національних виставок, що проводяться в Україні в 2012 році.
Мета виставки «Інноватика в сучасній освіті» – узагальнити і всебічно представити широкій громадськості, педагогам, фахівцям, науковцям, органам державної влади і управління досвід інноваційної діяльності освітніх закладів, їх здобутки, упровадження інформаційних-комунікаційних технологій, визначити і обговорити пріоритетні проблеми подальшого удосконалення процесу навчання і виховання.
Для підприємств, що працюють на терені освіти виставка надасть можливість представити освітнім закладам та педагогам нові та вже апробовані електронні і технічні засоби навчання, нові можливості впровадження засобів ІКТ, що відповідають сучасним вимогам освітньої практики.
На виставку запрошуються навчальні заклади різних рівнів і форм власності, наукові установи, навчальні центри, регіональні і муніципальні органи управління освітою, видавництва, фонди, підприємства і фірми, що працюють на терені освіти, міжнародні установи і представництва.
        
Вперше на виставці за ініціативою областей відбудеться презента ... Читати далі »
Переглядів: 968 | Додав: olzakybarich | Дата: 28.05.2012

Вітаємо

Балан Ірину Вікторівну, вчителя музичного мистецтва

Миколаївської загальноосвітньої школи № 28  з перемогою  в
І Всеукраїнському конкурсі
"Творчий учитель – обдарований учень"

(ІІ місце за авторську програму «Програма та розробка занять шкільного музично-театрального гуртка «Прєм’єра» за темами: «Сценічна мова. Розвиток голосу»; «Акторське тренування»; «Розвиток уяви у дітей»)!

Бажаємо Ірині Вікторівні подальших творчих успіхів, наснаги та професійних здобутків!

Переглядів: 475 | Додав: olzakybarich | Дата: 15.05.2012

Вітаємо  з Днем  матері та Днем сім’ї!

Чудовими травневими днями,  коли все довкола буяє та квітує, ми відзначаємо два найпрекрасніших родинних свята - День Матері та Міжнародний день сім'ї. Такий гармонійний збіг є глибоко символічним. Сім'я, родина, рід... До цих головних надбань людського суспільства ми, україн­ці, завжди ставилися й ставимося з особливою святістю та повагою. Адже саме в родині ми черпаємо духовні сили, наснагу та оптимізм, у родині відчуваємо, що таке справжнє щастя, любов, душевний затишок і добро.

    А берегинею усього цього є мудра Жінка-мати. Для кожного з нас саме її образ є найріднішим, найдорожчим, найближчим і найдобрішим, а любов до неї - вічна та безмежна.  

День матері та День сім’ї – свята найбільш зворушливі для кожного серця, тому що кожний з нас з дитинства несе в душі єдиний неповторний образ своєї мами. Котра завжди зрозуміє, пробачить, завжди пожаліє і буде щиро любити свою дитину. Але щасливі діти ростуть тільки в дружній сім’ї! Від степені культури та благополуччя сім’ї залежить культура та майбутнє нації.

Міцна родина, віра в Бога, повага до матері та батька – споконвічні цінності українського народу! Дружна сім’я є головною складовою частиною життя та успішності кожної людини.

Сімейні традиції зближують, роблячи всіх нас добрішими, і ближче один до одного. Сімейні традиції створюють ту невидиму опору в житті, на якій будуються наші взаємини з дітьми. Будувати здорову і люблячу сім'ю, наше з вами завдання і обов'язок, щоб майбутні покоління продовжували наш досвід і традиції.

 

Вітаємо зі святами  та  бажаємо радості, щастя, здоров’я та благополуччя  Вашим родинам!

Переглядів: 719 | Додав: olzakybarich | Дата: 15.05.2012

      Вітаємо

        Валерія Евтіфеева,

учня 10 класу Миколаївського морського ліцею
ім. професора Александрова Миколаївської міської ради, багаторазового переможця IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії.

В цьому році Валерій Евтіфеев став учасником конкурсних відбірково-тренувальних зборів з Міжнародних предметних олімпіад, де гідно представив нашу область і завдяки своїй наполегливій праці завоював право представляти нашу країну на Міжнародній олімпіаді з географії, яка відбудеться в Аргентині в жовтні 2012 року року.

Вітаємо  і  бажаємо  Валерію натхнення, віри у власні сили, наполегливості, успіхів та перемог!

Переглядів: 541 | Додав: olzakybarich | Дата: 14.05.2012


Цитата 
тижня

Наскрізне застосування інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі та управлінні закладами освіти і системою освіти має стати інструментом забезпечення успіху  Нової української школи.Сайти
дошкільних
 закладів міста

ДНЗ №1
ДНЗ №2
ДНЗ №5
ДНЗ №12
ДНЗ №20
ДНЗ №23
ДНЗ №50
ДНЗ№ 51
ДНЗ №52
ДНЗ №59
ДНЗ №60
ДНЗ №64
ДНЗ №68
ДНЗ №69
ДНЗ №83
ДНЗ №84
ДНЗ №87
ДНЗ №92
ДНЗ №123
ДНЗ №128
ДНЗ №140
ДНЗ №141
ДНЗ №143
ДНЗ №148


Сайти
загальноосвітніх
 закладів міста

Морський ліцей
Муніципальний колегіум
Економічний ліцей №1
Економічний ліцей №2
Миколаївська гімназія №2
Миколаївська гімназія №3
Миколаївська гімназія №4
Миколаївська гімназія №41
Перша українська гімназія
Класичний ліцей
Юридичний ліцей
Академія дитячої творчості
Миколаївська СШ №22
Миколаївська ЗОШ №1
Миколаївська ЗОШ №3
Миколаївська ЗОШ №4
Миколаївська ЗОШ №6
Миколаївська ЗОШ №7
Миколаївська ЗОШ №10
Миколаївська ЗОШ №11
Миколаївська ЗОШ №12
Миколаївська ЗОШ №14
Миколаївська ЗОШ №15
Миколаївська ЗОШ №16 
Миколаївська ЗОШ №17
Миколаївська ЗОШ №19
Миколаївська ЗОШ №20
Миколаївська ЗОШ №24
Миколаївська ЗОШ №25
Миколаївська ЗОШ №26
Миколаївська ЗОШ №27
Миколаївська ЗОШ №28
Миколаївська ЗОШ №29
Миколаївська ЗОШ №30
Миколаївська ЗОШ №31
Миколаївська ЗОШ №32
Миколаївська ЗОШ №33
Миколаївська ЗОШ №34
Миколаївська ЗОШ №35
Миколаївська ЗОШ №36
Миколаївська ЗОШ №37
Миколаївська ЗОШ №39
Миколаївська ЗОШ №40
Миколаївська ЗОШ №42
Миколаївська ЗОШ №43
Миколаївська ЗОШ №44
Миколаївська ЗОШ №45
Миколаївська ЗОШ №46
Миколаївська ЗОШ №47
Миколаївська ЗОШ №48
Миколаївська ЗОШ №49
Миколаївська ЗОШ №50
Миколаївська ЗОШ №51
Миколаївська ЗОШ №52
Миколаївська ЗОШ №53
Миколаївська ЗОШ №54
Миколаївська ЗОШ №56
Миколаївська ЗОШ №57
Миколаївська ЗОШ №59
Миколаївська ЗОШ №60
Миколаївська ЗОШ №61
Миколаївська ЗОШ №64
Миколаївська ЗОШ №65
СНВК
ММЗВШ

Сайти
позашкільних
 закладів міста

Палац творчості учнів
МСЮТ
БТДЮ Інгульського р-ну
 
Пошук


Календар
«  Грудень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Корисні 
посилання


Офіційні сайти

 Міністерство освіти і науки України
 Інститут інноваційних технологій і змісту освіти
 Департамент освіти, науки та молоді Миколаївської облдержадміністрації
 Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти  Управління освіти Миколаївської міської ради
 Український центр оцінювання якості освіти
 
Інформаційні сайти
 Освіта . UA Освітній портал Педагогічна преса

На допомогу 
вчителям та учням Форум педагогічних ідей УРОК  Журнал ВІДКРИТИЙ УРОК  Репозитарій навчального контенту  Профспілка працівників освіти і науки  Шкільні підручники та посібники
Миколаївський  науково -методичний центр © 2018