Понеділок, 22.01.2018, 19:44
   Миколаївський науково-методичний центр 

Україна

Меню сайту
Сайти методистів
НМЦ
 

 Дошкільна освіта Миколаєва  Початкова освіти Миколаєва. Заочна школа для обдарованих дітей «НАДІЯ»  Слово-диво сайт для вчителів української мови та літератури  Проект Поет духовної свободи  Нить Ариадны сайт для учителей русского языка и мировой литературы  Кліо - Миколаїв сайт для вчителів історії, права та етики
 Методичне об’єднання вчителів інформатики м. Миколаєва

Сайти, блоги  Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Форма входу

Код банера
МНМЦ
 

Якщо бажаєте розташувати

наш банер на своєму сайті,

 скопіюйте код


 Миколаївський науково-методичний центр управління освіти Миколаївської міської ради

Головна » Статті

Всього матеріалів в каталозі: 292
Показано матеріалів: 1-15
Сторінки: 1 2 3 ... 19 20 »

16 січня на базі Миколаївської гімназії №4 проведено  заняття інтервізійної групи «Інноваційні форми науково-методичної роботи  - засіб удосконалення управлінської компетентності керівника профільного закладу освіти» у формі тренінгу. В роботі взяли участь заступники директорів ЗОШ №15,17,20,25, 29, 34,42, 43, 44, 45, 47, 48, 50,52, 56, МГ №2, 4, 41, економічного ліцею №1. Заняття відкрила методист НМЦ Ковальчук Н.М., зосередивши увагу завучів на впровадженні інформаційно-комунікаційних технологій як інструмента, що підвищує ефективність управління закладом освіти, якість навчально-виховного процесу. Під час заняття «Використання мультимедіа технологій  у методичній роботі та НВП» Богаченко Н.М., вчитель вищої категорії, сертифікований тренер Microsoft Школи тренерів Майкрософт Україна, сприяла формуванню навичок використання хмарного сервісу Microsoft 365 у методичній роботі, освітньому процесі. Заступники директора Божко І.Ю., Мартенс І.М., вчитель англійської мови Плешивцева Л.М. презентували досвід роботи педагогічного колективу із застосування хмарного сховища OneDrive, OneNote.

Слухачі інтервізійної групи відмітили доцільність використання сервісів в управлінській діяльності, методичній роботі та освітньому процесі.

Новини освітньої галузі | Переглядів: 38 | Додав: kybaruch | Дата: 16.01.2018

09.01.2018 року науково-методичним центром управління освіти Миколаївської міської ради (директор Тарасова О.В.) на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів №34 (директор Лесіна Т.А.) проведено семінар-практикум для директорів «Інновації в початковій школі: науково-педагогічний проект «На крилах успіху»».

Директор науково-методичного центру управління освіти Миколаївської міської ради Тарасова О.В. ознайомила присутніх з інноваційними практиками в освітньому просторі м. Миколаїв.

Директор ЗОШ №34 Лесіна Т.А., учителі початкових класів Каратаєва С.О. та Грицаєнко О.В. творчо презентували свої напрацювання стосовно впровадження науково-педагогічного колективу «На крилах успіху». Особливий інтерес викликали: робота в групах на міні-заняттях, толока, нейробіка, експозе. Керівники мали можливість отримати відповіді на питання під час скайп-конференції з координатором проекту Сухаревською О.О. та висловити свої враження на етапі рефлексії та вільного спілкування з колегами.

Керівники навчальних закладів міста: ЗОШ №4 імені Б.І. Молчанова, 6, 7, 14 імені Г.О. Пшеніцина, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 23, 25, 26, 27, 29, 30, 33, 42, 43 імені К.Ф. Ольшанського, 44, 47, 50 імені Г.Л. Дівіної, 51, 53, 56, 59, 64, 65, АДТ, ММК імені В.Д. Чайки, МПЗОШ «Гіпаніс» вдячні НМЦ і колективу ЗОШ №34 за продуктивну роботу.

Крім того, директори шкіл відмітили, що усі методичні заходи, які проводяться для керівників закладів освіти мають практичну спрямованість, змістовні, надихають на пошук сучасних форм та методів роботи, впровадження нових технологій.

                                                                                    Керівники НЗ

Новини освітньої галузі | Переглядів: 11 | Додав: kybaruch | Дата: 09.01.2018

Слухачів Школи «Від медіаграмотності до медіакультури» гостинно запросив у гості колектив ПУГ імені М. Аркаса.

Славетний творчими здобутками, педагогічними досягненнями, інноваційною діяльністю заклад з 2017 року є учасником Всеукраїнського експерименту «Стандартизація моделі масового впровадження наскрізної медіаосвіти у вітчизняну педагогічну практику» і вже має певний досвід з означеної теми.

Заступники директорів освітніх закладів міста ознайомилися з моделлю медіаосвіти гімназії, дізналися про роль сучасної бібліотеки закладу у формуванні медіаграмотності усіх учасників освітнього процесу, обговорили проблему кібертерору і способи захисту школярів.

Цікавим є досвід педагогів гімназії щодо формування медіакомпетентності учнів шляхом інтеграції предметів.

Слушні поради слухачам Школи було надано службою протидії кіберзлочинам в Миколаївській області Причорноморського управління кіберполіції.

Таким чином за сприяння НМЦ через практичну взаємодію заступники директорів освітніх закладів набувають медіадосвід.

Науково-методичний центр управління освіти Миколаївської міської ради дякує адміністрації і педагогічному колективу ПУГ імені       М. Аркаса в особі директора С. В. Бережного і заступника директора з навчально-виховної роботи О. В. Чернявської за створення комфортних умов для роботи Школи«Від медіаграмотності до медіакультури».

Новини освітньої галузі | Переглядів: 15 | Додав: kybaruch | Дата: 24.12.2017

14 грудня 2017 року в Миколаївському НМЦ зусиллями методистів НМЦ Смирнової Н.Л., Коваль Н.Л., Сливінської Т.О та ГО «Ініціатива заради життя» відбувся практикум «Ненасильнецьке спілкування: емпатія взаємодії». ННС – це велика допомога і натхнення у взаємодії. Назвати цей шлях легким не можна, хоча те, що набуваєш в процесі освоєння методу – безцінне. Він про повагу до кожної людини і до себе зокрема. Він про чуйне ставлення та вміння подивитися на ситуацію очима іншого з позиції серця. Це метод нових стратегій. Спочатку він вимагає зусиль, оскільки нам заважають наші установки, стереотипи, критичний погляд на себе та інших, звичка все оцінювати. Але докладені зусилля винагороджуються дуже цінними подарунками – це міцний зв’язок з близькими, мудрість у відносинах, доброта і радість взаєморозуміння.

Новини освітньої галузі | Переглядів: 20 | Додав: kybaruch | Дата: 15.12.2017

Науково-методичний центр управління освіти Миколаївської міської ради щиро вітає керівників освітніх закладів: директора ЗОШ 60 Боярську Н. О., заступника з НВР ЗОШ 29 Братошевську С. В., заступника з ВР Першої української гімназії імені М. Аркаса Геллер Т. В. за перемогу у ІІ обласному фестивалі "Менеджери, які змінюють країну". 
Вітаємо також Карпенко О. О., директора ЗОШ 42, Сидорову Н. П., заступника директора з НВР ЗОШ 1 імені О. Ольжича, Жадик О. В., заступника директора з НВР ЗОШ 49, які є учасниками фестивалю. 
Дякуємо всім вам і вашим колегам за самовідданість у справі виховання молоді, за турботу про дітей, за гарячі і творчі серця. 
Проекти, які ви створили, - це погляд сучасного менеджера-керівника на Нову українську школу.

ПРОЕКТИ  ПЕРЕМОЖЦІВ І УЧАСНИКІВ

ПРОЕКТ Жадик О.В ЗОШ №49 ЗАВАНТАЖИТИ 

ПРОЕКТ Карпенко О.О. ЗОШ №42 ЗАВАНТАЖИТИ

 

Новини освітньої галузі | Переглядів: 23 | Додав: kybaruch | Дата: 15.12.2017

Міський проект науково-методичного центру «Управлінський університет менеджерів методичної роботи» для заступників директорів з організації освітнього процесу освітніх закладів м. Миколаєва в дії.

5 грудня 2017 року слухачі Школи «Реалізація нових державних стандартів, завдань Концепції Нової української школи» за участі Хортів Ганни Валеріївни, старшого викладача лабораторії медіаосвіти, медіадидактики та освітнього дизайну МОІППО, під час тренінгу розглянули сучасні підходи до організації навчання молодших школярів в умовах упровадження ідей Концепції Нової української школи.

Активні форми роботи, співпраця у колі однодумців, змістовне спілкування сприяли усвідомленню причетності до інноваційних процесів створення нового освітнього середовища Нової української школи і відповідальності за підготовку вчителів майбутніх першокласників.

Науково-методичний центр дякує Миколаївському обласному інституту післядипломної педагогічної освіти в особі директора В. І. Шуляра і старшого викладача Г. В. Хортів за співпрацю.

Новини освітньої галузі | Переглядів: 14 | Додав: kybaruch | Дата: 07.12.2017

Плекаємо обдарованих, плекаємо наукову еліту 5 грудня 2017 року у Миколаївському національному університеті кораблебудування імені адмірала Макарова відбулася консультація «Основи науково-дослідницької діяльності» за участю Гайши Олександра Олександровича, кандидата технічних наук, завідуючого кафедри вищої математики, доцента національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова. У заході взяли участь учні, які зараховані до Миколаївського територіального відділення МАН за підсумками обласного тестування 2017-2018 навчального року відділень «Технічних наук», «Комп’ютерних наук», «Математики», «Фізики і астрономії», «Економіки». Юні МАНівці отримали рекомендації від Олександра Олександровича щодо написання науково-дослідницької роботи і мали змогу поставити запитання та отримати компетентну відповідь від науковця.

Новини освітньої галузі | Переглядів: 14 | Додав: kybaruch | Дата: 06.12.2017

22 листопада 2017 року у науково-методичному центрі відбувся методичний фестиваль «Шкільна бібліотека у новому форматі», на якому шкільні бібліотекарі Заводського району презентували свою роботу з краєзнавчого напряму. Якраз краєзнавча складова шкільної історичної освіти допомагає розкривати історію малої батьківщини в усій її неповторності, підтримувати високі гуманістично-духовні ідеали та загальнолюдські цінності, впливати на формування у молодого покоління самостійного і свідомого вибору власної перспективи.

Програма фестивалю включала:

- історичну довідку про Заводський район міста (Чорна В.О., ЗОШ №4);

- відеофільм про роботу шкільних бібліотекарів Заводського району (Бондар С.В., ЗОШ №22);

- презентацію «Знайомство з бібліотекарями Заводського району» (Мамчиць О.Г., ЗОШ №39);

- краєзнавчу вікторину «Від великої України – до малої Батьківщини», яку підготували: Порожня Г.П., (ЗОШ №65), Гринько Н.М. (ЗОШ №57), Чорна В.О. (ЗОШ №4), Мірошник Н.О. (ЗОШ №18), Апостолова Т.А. (ЗОШ №35);

- виставку творчих робіт шкільних бібліотекарів;

- виставку краєзнавчої літератури.

 

.

 

 

 
 
Новини освітньої галузі | Переглядів: 44 | Додав: kybaruch | Дата: 30.11.2017

28 листопада 2017 року на базі ЗОШ №19 відбувся семінар-практикум «Використання хмарних технологій на уроках географії та економіки» на якому педагоги на практиці ознайомилися з необмеженими можливостями хмарних технологій. Матеріали семінару розміщено у «Спільноті вчителів географії та економіки м. Миколаєва». Висловлюємо подяку адміністрації школи, вчителю інформатики Калабусі О.В., інженеру-технологу ІКТ Щебетюку О.Р. за створення умов проведення семінару та вчителям географії Голіковій Г.В. (ЗОШ №19), Горбатюк С.Д. (ЗОШ №35) за цікаві матеріали з довіду роботи по використанню Google-сервісів.

Новини освітньої галузі | Переглядів: 17 | Додав: kybaruch | Дата: 30.11.2017

21.11.2017 р. у рамках міського проекту «Управлінський університет менеджерів методичної роботи» для заступників директорів з організації освітньої роботи закладів освіти пройшло засідання Школи психолого-педагогічного супроводу інноваційних перетворень в управлінській діяльності.

Слухачі Школи під керівництвом методистів-психологів НМЦ Смирнової Н.М. і Коваль Н.Л. під час інтерактивної бесіди обговорили проблему особистісної готовності до інноваційних перетворень. Від усвідомлення керівником власної ролі у процесі оновлення інформаційно-освітнього середовища закладу залежить підготовка персоналу до змін.

Під час роботи заступники директорів ЗЗСО №1 імені О. Ольжича, 19, 26, 30, 42, 60; гімназії №3, класичного ліцею отримали інструмент для практичного здійснення управління змінами як на індивідуальному рівні, так і на рівні організації.

Новини освітньої галузі | Переглядів: 85 | Додав: kybaruch | Дата: 22.11.2017

21 листопада 2017 року на базі ЗОШ №52 проведено заняття міської школи «Інноваційні форми методичної роботи – засіб удосконалення управлінської компетентності сучасного керівника». Керівник Школи Ковальчук Н.М. відкрила друге заняття  інтервізійної групи з теми «На порядку денному - внутрішньошкільний контроль».  

У роботі взяли участь заступники директорів із 18 закладів освіти: ЗОШ №1, 14, 15, 17, 20, 25, 29, 34, 40, 42, 43, 44, 47, 50, 56,  гімназії №41, юридичного ліцею, економічного ліцею №1.

Романіченко І.В., методист НМЦ, акцентувала увагу слухачів на новому форматі  внутрішкільного контролю відповідно до Закону України «Про освіту», Концепції нової української школи. Відбулося конструктивне обговорення питань щодо функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти; створення умов для здійснення дієвого  громадського контролю за діяльністю закладу освіти; забезпечення прозорості та інформаційної відкритості освітнього простору тощо.

Директор ЗОШ №52 Сергієнко О.В. та її заступник Мельник Г.С. презентували досвід роботи закладу освіти з питання «Внутрішньошкільний контроль – важлива умова для прийняття управлінського рішення», розглянувши складники моніторингу якості освіти, процедуру його проведення, розподіл повноважень, здійснення збору та аналізу отриманої інформації, прийняття управлінського рішення з метою коригування управлінської діяльності.

Слухачі висловили слова щирої вдячності за системну, цілеспрямовану, копітку роботу адміністрації закладу та створення комфортних умов для продуктивної роботи.

Учасники методичної мозаїки зазначили значущість й актуальність розглянутого питання в умовах реформування освіти, запропонували наступне заняття розпочати з відкритого мікрофону  «Внутрішня система забезпечення якості освіти: індикатори, правила і процедури».

ПРЕЗЕНТАЦІЇ ЗАХОДУ

Новини освітньої галузі | Переглядів: 104 | Додав: kybaruch | Дата: 21.11.2017

17 листопада  відбулася зустріч  із Анною - Марією Богосвятською, кандидатом філологічних наук, доцентом кафедри гуманітарної освіти Львівського ОІППО, яка завітала до Миколаєва на запрошення науково- методичного центру та МОІППО. Сьогоднішній день запам'ятається знайомством із дивовижною людиною , педагогом-новатором.  Ця зустріч-подарунок, зустріч-диво, яка залишила помітний слід у душі кожного із присутніх учителів- філологів.

 

Новини освітньої галузі | Переглядів: 100 | Додав: kybaruch | Дата: 20.11.2017

16-17 листопада 2017 року 25 вчителів суспільних дисциплін долучилися до участі у Проекті з поширення освітніх матеріалів з протидії антисемітизму та ромофобії, який здійснюється Українським центром вивчення історії Голокосту за сприяння Фундації «Пам'ять, Відповідальність, Майбутнє». Під час семінарів-практикумів педагоги під керівництвом досвідчених тренерів Тяглого Михайла та Уфімцевої Надії оволодівали новими методиками, апробували нові посібники, обмінювалися власним досвідом з протидії ненависті та упередженням в сучасному українському суспільстві. Для участі у заході були запрошені представники Миколаївського обласного товариства ромів «Романі Бахт» Володимир Юрковський та Ізаура Дріма, які познайомили учасників з історією та культурою ромів України.  Всі учасники отримати навчальні матеріали для застосування в подальшій роботі.  Дякуємо нашим давнім партнерам - Українському центру вивчення історії Голокосту за чудові тренінги!

Новини освітньої галузі | Переглядів: 55 | Додав: kybaruch | Дата: 20.11.2017

Уже 9 років поспіль Інформаційно-методичний центр управління освіти і науки Сумської міської ради реалізує проект «Методичні мости – шлях до співпраці». Проект дозволяє ознайомитись із здобутками освітянської спільноти України, визначити пріоритетні напрямки співпраці, долучитись до активної інноваційної педагогічної діяльності. У період з 31 жовтня по 3 листопада 2017 року черговим об’єктом знайомства стала Миколаївщина.

 Освітні заклади м. Миколаїв по праву вважаються одними із флагманів української освіти. Відвідини муніципального колегіуму ім.В.Д.Чайки, економічного ліцею № 2, спеціалізованої школи мистецтв і прикладних ремесел експериментального навчального закладу всеукраїнського рівня «Академія дитячої творчості» дозволили ознайомитися зі шляхами реалізації концепції «Нова українська школа» через створення авторських шкіл, програм, участі у експериментальній та науково-дослідницькій роботі. Цікавою видалася зустріч сумської делегації з директором та педагогічним колективом спеціалізованої загальноосвітньої школи № 22 з поглибленим вивченням англійської мови з 1 класу, яка також є учасником всеукраїнського проекту щодо реалізації нового стандарту початкової освіти. Освітяни обговорили основні вектори реалізації проекту, труднощі в реалізації методичної складової тощо.

 Із сучасними технологіями виховання дітей дошкільного віку, використанням ресурсів етнопедагогіки ознайомились учасники проекту під час відвідин ДНЗ №№ 5, 140, 148.

 Загалом поїздка виявилась надзвичайно ефективною, адже сприяла налагодженню нових контактів, створенню спільних проектів за якими, можливо, європейське майбутнє….

 Наостанок хотілось би згадати слова видатного українського педагога В. Сухомлинського: «Програми в усіх школах одні й ті ж, підручники однакові, але школи різні, тому що різні вчителі. Школа – це передусім учитель...» та побажати освітянам стати справжніми педагогами-новаторами, «агентами змін».

 

Інформаційно-методичний центр

управління освіти і науки

 Сумської міської ради

 

Новини освітньої галузі | Переглядів: 61 | Додав: kybaruch | Дата: 15.11.2017

10 листопада 2017 року на базі Миколаївського науково-методичного центру директором НМЦ Тарасовою О. В. і методистом Коваль Н.Л. проведено засідання Школи молодого директора «Стратегія управління конфліктом».

Завдання керівників закладів освіти вміти своєчасно врегулювати та вирішити конфлікти. Конфлікт має свої негативні та позитивні прояви і наслідки. І від того як людина ставиться до конфлікту, як його сприймає і залежить вирішення конфлікту.

Учасницями розглянуто системний алгоритм роботи в конфліктній ситуації, спрямований на формування навичок ефективного вирішення, розв’язання та управління міжособистісними та організаційними конфліктами.

За відгуками учасниць це була чудова нагода для позитивних емоцій, теплої та відвертої атмосфери.

Новини освітньої галузі | Переглядів: 133 | Додав: kybaruch | Дата: 15.11.2017


Цитата 
тижня

Наскрізне застосування інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі та управлінні закладами освіти і системою освіти має стати інструментом забезпечення успіху  Нової української школи.Сайти
дошкільних
 закладів міста

ДНЗ №1
ДНЗ №2
ДНЗ №5
ДНЗ №12
ДНЗ №20
ДНЗ №23
ДНЗ №50
ДНЗ№ 51
ДНЗ №52
ДНЗ №59
ДНЗ №60
ДНЗ №64
ДНЗ №68
ДНЗ №69
ДНЗ №83
ДНЗ №84
ДНЗ №87
ДНЗ №92
ДНЗ №123
ДНЗ №128
ДНЗ №140
ДНЗ №141
ДНЗ №143
ДНЗ №148


Сайти
загальноосвітніх
 закладів міста

Морський ліцей
Муніципальний колегіум
Економічний ліцей №1
Економічний ліцей №2
Миколаївська гімназія №2
Миколаївська гімназія №3
Миколаївська гімназія №4
Миколаївська гімназія №41
Перша українська гімназія
Класичний ліцей
Юридичний ліцей
Академія дитячої творчості
Миколаївська СШ №22
Миколаївська ЗОШ №1
Миколаївська ЗОШ №3
Миколаївська ЗОШ №4
Миколаївська ЗОШ №6
Миколаївська ЗОШ №7
Миколаївська ЗОШ №10
Миколаївська ЗОШ №11
Миколаївська ЗОШ №12
Миколаївська ЗОШ №14
Миколаївська ЗОШ №15
Миколаївська ЗОШ №16 
Миколаївська ЗОШ №17
Миколаївська ЗОШ №19
Миколаївська ЗОШ №20
Миколаївська ЗОШ №24
Миколаївська ЗОШ №25
Миколаївська ЗОШ №26
Миколаївська ЗОШ №27
Миколаївська ЗОШ №28
Миколаївська ЗОШ №29
Миколаївська ЗОШ №30
Миколаївська ЗОШ №31
Миколаївська ЗОШ №32
Миколаївська ЗОШ №33
Миколаївська ЗОШ №34
Миколаївська ЗОШ №35
Миколаївська ЗОШ №36
Миколаївська ЗОШ №37
Миколаївська ЗОШ №39
Миколаївська ЗОШ №40
Миколаївська ЗОШ №42
Миколаївська ЗОШ №43
Миколаївська ЗОШ №44
Миколаївська ЗОШ №45
Миколаївська ЗОШ №46
Миколаївська ЗОШ №47
Миколаївська ЗОШ №48
Миколаївська ЗОШ №49
Миколаївська ЗОШ №50
Миколаївська ЗОШ №51
Миколаївська ЗОШ №52
Миколаївська ЗОШ №53
Миколаївська ЗОШ №54
Миколаївська ЗОШ №56
Миколаївська ЗОШ №57
Миколаївська ЗОШ №59
Миколаївська ЗОШ №60
Миколаївська ЗОШ №61
Миколаївська ЗОШ №64
Миколаївська ЗОШ №65
СНВК
ММЗВШ

Сайти
позашкільних
 закладів міста

Палац творчості учнів
МСЮТ
БТДЮ Інгульського р-ну
 
Пошук


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Корисні 
посилання


Офіційні сайти

 Міністерство освіти і науки України
 Інститут інноваційних технологій і змісту освіти
 Департамент освіти, науки та молоді Миколаївської облдержадміністрації
 Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти  Управління освіти Миколаївської міської ради
 Український центр оцінювання якості освіти
 
Інформаційні сайти
 Освіта . UA Освітній портал Педагогічна преса

На допомогу 
вчителям та учням Форум педагогічних ідей УРОК  Журнал ВІДКРИТИЙ УРОК  Репозитарій навчального контенту  Шкільні підручники та посібники
Ольга Кубарич © 2018